رشته حسابداری در کانادا

رشته حسابداری در کانادا

تحصیل در رشته حسابداری در کانادا شامل یادگیری نحوه اندازه‌گیری، پردازش، تجزیه و تحلیل و ارتباط اطلاعات مالی در مورد یک سازمان به انواع گروه های مانند سرمایه گذاران، طلبکاران، مدیریت، تنظیم کنندگان و عموم مردم به منظور تسهیل پیشرفت و پایبندی به قوانین و دستورالعمل‌ های ایجاد شده می‌باشد.فرسان

با گذراندن و درس خواندن در رشته حسابداری دانشجویان با مهارت ‌هایی مثل: تفکر عددی و منطقی، توجه به جزئیات و تفکر تحلیلی مورد نیاز برای سازماندهی حجم قابل‌توجهی از داده‌های مالی تجهیز می‌شوند.خدمات مالی و حسابداری

فارغ التحصیلان حسابداری از گزینه‌های شغلی مانند: حسابدار، منشی حقوقی، اقتصاددان، مشاور مالیاتی، مشاور مدیریت، حسابرسی خرده ‌فروشی، حسابرس، تحلیلگر خزانه‌داری، برآورد هزینه، متخصص امور مبارزه با پولشویی، و رئیس امور مالی، برخوردار می شوند.شرکت حسابداری

شرایط لازم جهت تحصیل در حسابداری در کانادا چیست؟

درس خواندن در هرمقطع و هر دانشگاهی در کانادا متفاوت می باشد. این موضوع در مورد نوع رشته نیز صادق است. بنابراین ممکن است شرایط برخی دانشگاه ها با یکدیگر کاملاً متفاوت از دیگری باشد لذا در اینجا شرایط کلی مطرح می گردد.

“ـ مدرک تحصیلی و ریزنمرات با معدل قابل قبول ( مدرک دیپلم برای متقاضیان کارشناسی و مدرک کارشناسی برای متقاضیان کارشناسی ارشد) ـ آیلتس با نمره حداقل 6 که هیچ بندی کمتر از 5.5 نباشد. ـ رزومه و فعالیت‌های فوق‌برنامه ـ هر نوع تجربه کار داوطلبانه و کاری”

برای درس خواندن و فراگیری رشته حسابداری درکانادا دوره های متفاوتی وجود دارد. با این حال، موسسات مختلف مدت ‌زمان تحصیل مختص خود را دارند. به همین منظور باید با برنامه درسی یک دانشگاه خاص برای تحصیل در این رشته هماهنگ باشید تا بتوانید شروع خوبی را داشته باشید.

وظایف شغل حسابداری در کشور کانادا

وظیفه حسابدار ثبت ، تهیه گزارش و ارائه کلیه فعالیت های مالی حوزه فعالیت خود است که در نهایت به عنوان یک صورت حساب به ثبت می رسد . وقتی فردی به عنوان یک حسابدار در کانادا به کار مشغول می شود وظایف مختلفی دارد که مهارت و تجربه او در مدیریت این وظایف موثر است . یک فرد حسابدار باید میزان حقوق کارمندان و دریافتی ماهیانه آنها را به همراه فیش حقوقی به طور دقیق ثبت کند .

“بدین ترتیب همه می دانیم که اجرای گزارشات مالی طبق قوانین یک شرکت از جمله کارهای مهم یک حسابدار به شمار میرود. هر حسابدار باید با محاسبه میزان دقیق درآمدها سود ماهیانه و حساب های شرکت را به دقت کنترل کند .” فعالیت به عنوان یک حسابدار در یک شرکت یا سازمان به این معنی است که با توجه به میزان بودجه و درآمدها و پرداخت ها بتوانید بهترین روش ها را برای رشد و سود هرچه بیشتر به مدیریت پیشنهاد کرده و گزارش های دوره ای در این خصوص را ارائه دهید .

شهریه تحصیل حسابداری در کانادا به چه میزان است؟

پرداخت پول برای گذراندن و خواندن “علم حسابداری در کانادا” بسته به نوع دانشگاه خصوصی یا دولتی متفاوت است. به عنوان یک دانشجو باید بدانید که، هزینه ‌های اضافی مانند هزینه‌ هایی مانند سفر، غذا، رفت و آمد، مسکن در کنار هزینه شهریه دانشگاه وجود دارد. خدمات حقوقی

فرصت ‌های شغلی پس از تحصیل در رشته حسابداری در کانادا کدامند؟

تحصیل در رشته حسابداری در کانادا می‌تواند برای شما ایده‌آل باشد؛ فرصت های شغلی حسابداری در کانادا شامل: حسابدار، تحلیلگر کسب ‌و کار، حسابرس داخلی، متخصص حقوق و دستمزد، دفتردار، بودجه بندی و بسیاری دیگر هستند که می توانند آینده اقتصادی و شخصی شما را در این کشور تضمین کنند.

“رشته حسابداری در کانادا جزء مشاغل پرطرفدار و البته مهم در کنار مهندسی و پزشکی به شمار می آید. درآمد شغل حسابداری در کشور کانادا در ماه متغیر است که بیشترین آن مربوط به حسابدار ارشد و سرپرست حسابداری و کمترین آن کمک حسابدار و یا منشی حسابدار می باشد.”برای اشتغال به صورت حسابدار در کانادا باید مدرک دانشگاهی و یا موسسات آموزشی که به صورت تخصصی این رشته را آموزش می دهند داشته باشید.

ساعات کاری به عنوان حسابدار

کسانی که به عنوان حسابدار پذیرفته می شوند می توانند در ادارات ، شرکت ها و یا حتی در منزل به کار مشغول شوند و مطابق با قرارداد ، ساعات کاری مشخصی خواهند داشت اما در مواقعی که باید گزارش مالی و یا صورت حساب های مشخصی را ارائه دهند ساعات کاری می تواند افزایش یابد .

شغل حسابداری نقش گسترده ای در فعالیت های یه شرکت ، سازمان و یا حتی کشور داشته و یک فرد حسابدار باید با مهارت در وظایف خود عمل کند . کوچکترین اشتباه می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد .(رشته حسابداری در کانادا)

رشته حسابداری در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.