رشته حسابداری در آمریکا

در مورد رشته حسابداری در آمریکا بیشتر بدانیم

بخاطر امکان های شغلی بسیار در رشته حسابداری در آمریکا موجب شده است تا دانشجویان زیادی برای تحصیل حسابداری در کشور آمریکا اقدام نمایند. دانشجویان در رشته حسابداری به چگونگی اندازه گیری ها، تجزیه و تحلیل داده ها، آگاهی از فرآیندها و آشنایی به ارتباطات مالی سازمان ها می پردازند. دانشگاه های آمریکا از اعتباری بسیاری بالایی در میان کشورهای جهان برخوردار هستند و دانشجویان با تحصیل در این رشته به راحتی می توانند به انجام کار در سایر کشورها بپردازند.فرسان

“دانشجویان امکان کار کردن در هنگام تحصیل در آمریکا در رشته حسابداری را دارند هرکسی که مدرک کارشناسی خود را با تحصیل حسابداری در کشور آمریکا اخذ نموده اند، براحتی با انجام کار پس از تحصیل در آمریکا می توانند تابعیت آمریکا را دریافت نمایند. دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا ابتدا می بایست درخواست پذیرش خود را به دانشگاه های این کشور ارائه نمایند و پس از اخذ پذیرش تحصیلی و با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به این کشور مراجعت نمایند.”

معرفی رشته حسابداری در آمریکا

آنچکه باید در مورد حسابداری در آمریکا بدانیم این طور می شود گفت که رشته ای است که دانسته های مختلفی در زمینه های تجارت، سازماندهی، خلاصه سازی و را در اختیار افراد قرار می دهد. می توان گفت رشته حسابداری ترکیبی از مباحث آمار، فناوری، حقوق، تجارت و اقتصاد است که فعالیت های اقتصادی در سازمان ها و مراکز خصوصی را مورد بررسی قرار می دهد. دانشجویان با تحصیل حسابداری در کشور آمریکا به آموزش های عملی و تئوری در این گرایش می پردازند.شرکت حسابداری

“بدین ترتیب حسابداری شامل آموزش های انجام کار با کامپیوتر و نرم افزارهای حسابداری و ماشین حساب می گردد و مباحث تئوری در این رشته بر امور مالی، مفاهیم بازرگانی و بین المللی تمرکز دارد.” از آنجائیکه رشته حسابداری رابطه نزدیکی با رشته هایی همچون اقتصاد، مدیریت مالی و بازرگانی دارد، برخی از فارغ التحصیلان رشته های فوق پس از اتمام تحصیلات خود بعنوان حسابدار در جامعه ایفای نقش می نمایند.

بررسی تحصیل حسابداری در کشور آمریکا

دراین مبحث تمام دانشجویان با  فراگیری “رشته حسابداری در آمریکا” امکان گرفتن مدرک کارشناسی در رشته های حسابداری و حسابرسی را خواهند داشت. پس از پایان دوره کارشناسی دانشجویان می توانند کسب تخصص حسابداری اقدام نمایند. مدارک تخصصی حسابداری آمریکا در تمامی کشورهای جهان بعنوان مدرکی حرفه ای شناخته شده است.

زبانی که دردانشگاه های حسابداری آمریکا گذرانده و خوانده می شود زبان انگلیسی می باشد و دانشجویان می باید از مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل حسابداری در این کشور برخوردار باشند.اکثر دانشجویان که به تحصیل حسابداری در کشور آمریکا مشغولند، در کنار این رشته به مطالعه گرایشات دیگری همچون اقتصاد، تجارت و علم دارایی نیز می پردازند.

“در این صورت دانشجویان مدرک کارشناسی مدیریت تجاری و یا بازرگانی در گرایش حسابداری را دریافت خواهند نمود. هر یک از مدارک ذکر شده دارای اعتبار های بین المللی می باشند. البته برخی از دانشگاه های آمریکا امکان تحصیل بدون مدرک زبان را برای دانشجویان فراهم نموده است.”خدمات مالی و حسابداری

و همین طور در نخستین سال درس خواندن دانشجویان به فراگیری دروسی مانند حسابداری، حسابداری مالی و تجارت خواهند پرداخت. دانشجویان در این دوره به تحقیق و انجام پروژه ها، روش ها و ارائه سخنرنی می پردازند. کلاس های درسی نیز متمرکز بر فعالیت های گروهی، مطالعه فردی، شرکت در سمینارها و انجام کار در کارگاه های آی تی و یادگیری چگونگی استفاده از نرم افزارهای حسابداری می باشد.

چگونگی پذیرش جهت تحصیل حسابداری در کشور آمریکا

“دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل رشته حسابداری در آمریکا را دارند، می باید پیشینه تحصیلی قوی در درس ریاضیات برخوردار باشند. اما دانشجویانی که قصد تحصیل همزمان در گرایشات تجارت و آمار بهمراه حسابداری را دارند، علاوه بر برخوردای از علم ریاضی می باید در دیگر دروس نیز دارای پیشینه تحصیلی قوی باشند. برخی از دانشگاه های کشور آمریکا به دانشجویان این اجازه را می دهند که پس از یک سال تحصیل حسابداری در کشور آمریکا با توجه به علایق و توانایی های خود تغییر رشته داده و به تحصیل در رشته دیگری بپردازند”.

بهترین کشور برای رشته حسابداری

با توجه به مطالبی که در مورد آن صحبت شد بدین ترتیب “دانشجویانی که قصد تحصیل در دیگر کشورها را دارند” ، تصمیم گیری به محل و تحصیل می تواند از سخت ترین و دشوارترین انتخاب آنها باشد ، شایان به ذکر است که رشته حسابداری در آمریکا ، کشوری بزرگ همراه با ادیان مختلف می باشد و در هر یک از مناطق کشور آمریکا تعدادی موسسه های در دانشگاه و مدرسه برتر وجود دارد و افراد متقاضی می توانند وابسته به مذهب خود در هر گوشه ای از کشور آمریکا از دانشگاه ها ، مدرسه و موسسات های برخوردار باشند . خدمات حقوقی

رشته حسابداری در آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.