کسب ‌و کارهای کوچک چگونه کار می کنند ؟

چه خطراتی کسب ‌و کارهای کوچک را تهدید می‌کند؟

موضوع “کسب ‌و کارهای کوچک” : کمک به مشتریان برای برنامه‌ریزی فعالانه در جهت کاهش خطرات ، یکی از بخش‌های مهم هر کسب‌وکاری است. بسیاری از صاحبان تجارت، هنگام در نظر گرفتن رویدادهایی که می‌تواند به کسب‌وکارشان لطمه وارد کند؛ می‌توانند به غریزه و باورهایشان تکیه کنند و هرچه تجارت پیچیده‌تر باشد ، خطاهای بیشتری رخ خواهد داد . با مشتریانتان در مورد چیزهای زیادی که هنگام آماده سازی کسب ‌وکارشان برای یک رویداد نامطلوب باید در نظر بگیرند صحبت کنید . در این شرایط، تنها، مشاور مورد اعتمادشان نخواهید بود، بلکه می‌توانیدقهرمانشان باشید.خدمات مالی و حسابداری

خطرهایی که کسب‌ و‌کارهای کوچک باید در نظر بگیرند

برنامه ‌ریزی مالی : آیا کسب ‌و کار کوچک ، برنامه‌ریزی بلندمدت و کوتاه ‌مدتی برای حسابداری و تحلیل وضعیت مالی خود دارد ؟شرکت حسابداری

برنامه ‌ریزی وراثت : گر تنها صاحب شرکت ناتوان و مریض شد یا فوت کند، چه کسی به جای او می‌آید؟ آیا این شخص می‌داند چه چیزهایی و در چه زمانی باید اتفاق بیفتد ؟

رشد بسیار سریع : چه اتفاقی می‌افتد اگر کسب‌وکارتان سریع‌تر از انتظارات رشد کند؟ آیا می‌توانید به تمام مشتریان خدمت‌رسانی کنید و همچنان سایر بخش‌های تجارت را مدیریت کنید؟ آیا جریان نقدیتان می‌تواند پابه‌پای نیازهایتان رشد کند ؟

اختلال زنجیره تدارکات : چه اتفاقی می‌افتد اگر KFC در انگلستان با کمبود مرغ مواجه شود؟ اگر ملزومات‌تان تامین نشود و چیزی برای فروش نداشته باشید، آمادگی دارید ؟

مشارکت کارکنان : چه اتفاقی می‌افتد اگر کارمندانتان ناراضی باشند و درمورد آن در شبکه‌های اجتماعی مطلب بگذارند یا به وسیله شرکت‌های رقیب وسوسه شوند ؟

قانون/ مقررات :  اگر قانون تغییر کند و اثرگذار باشد، چه اتفاقی برای کسب ‌وکارتان خواهد افتاد و چه چیزهایی را و چگونه خواهید فروخت ؟فرسان

“مسئولیت اجتماعی شرکت” : برای ایجاد مشارکت اجتماعی و پذیرفتن مسئولیت هرگونه تاثیری که کسب ‌و کارتان بر محیط میگذارد چه می‌کنید ؟

مراحل بعدی

مسائل بسیاری که می‌تواند به طور غیرمنتظره به کسب‌و‌کار مشتریان آسیب بزند را شناسایی کنید، و برنامه‌ای عملی و استوار طرح کنید تا خطراتی که شناسایی کرده‌اید را بتوانند کاهش دهند. یک برنامه‌ریزی برای مواجه با خطر باید به طور مستمر بررسی و به‌روز رسانی شود، به‌خصوص، هنگامی که تجارت رشد می‌کند. مطمئن شوید که به طور مداوم با مشتریانتان برای بررسی اینکه تغییرات لازم است یا خیر، ملاقات می‌کنید. هوشیاری برای شما احترام و اطمینان به همراه می‌آورد و باعث می‌شود تا برای راهنمایی‌ها و اطلاعات مطمئن، مشتریان پیش شما برگردند.خدمات حقوقی

دنیای خطرات شرکت‌ها، دائماً با خطرات جدیدی که هرروز ظهور می‌کنند، رشد می‌کند. بنابراین اکنون زمان آن است که کنترل استراتژی مدیریت خطراتتان را به‌دست بگیرید.

آیا کسب ‌و‌ کار کوچک ‌تان برای موفقیت‌های مالی آماده شده است؟

 • از چیزهایی که نمی‌دانید آگاه باشید – به طور مستمر برروی بهبود خروجی‌هایتان کار کنید.
 • روندها و مخارجتان را مستند کنید – روندهایتان را بنویسید و سیستم مخارج را حفظ کنید.
 • از اهداف سود و فروش شروع به کار کنید- زمانی که سود و فروش‌تان را ارزیابی می‌کنید ، می‌توانید چیزهایی که برای رسیدن به اهدافتان لازم است را درک کنید.
 • یک برنامه تجاری ایجاد کنید – برای ایجاد یک برنامه تجاری دقیق وقت صرف کنید، اینکار در آینده در وقت و هزینه صرفه‌جویی خواهد کرد.
 • عوامل کلیدی رشد را در برنامه رشدتان شناسایی کنید.
 • مشکلات روبه‌رشد شرکت‌تان را به حداقل برسانید- در برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی‌های موفقیتتان، متفکرانه عمل کنید.

همانطور که می‌دانید، اداره کسب ‌وکارتان، به زمان، انرژی و منابع مالی احتیاج دارد. از برخی از این استراتژی‌های هوشمندانه برای ایجاد یک پایه‌ی قوی برای موفقیت مداوم کسب‌وکارتان استفاده کنید.

آیا حسابداران برای آینده آماده هستند؟

“حرفه حسابداری به سرعت در حال تغییر است و زمینه حسابداری، برای رفع نیازهای اقتصاد مدرن، به بازسازی عمیق و گسترده‌ی پایه‌هایش احتیاج دارد. تغییر، اجتناب‌ناپذیر است. نسبت به تغییرات متزلزل هوشیار باشید و بر زمان و منابع سرمایه‌گذاری کنید تا برای پاسخگویی به چالش‌ها مجهز باشید و جلوتر از جنبش در حرکت باشید.”

کسب ‌و کارهای کوچک

برخی از مراحلی که در حال حاضر حسابداری برای پیشرو ماندن به‌اشتراک می‌گذارد، عبارت است از:

 • با آخرین تغییرات تکنولوژی، به‌روز باشید. نرم‌افزارهای مالی و حسابداری نمودی از آخرین تغییرات ابزار کار حسابداران است.
 • برای جستجوی تغییراتی که در بازار رخ می‌دهد و می‌تواند بر نحوه عملکردتان در مقابل مشتریان‌ اثر بگذارد، زمان کافی صرف کنید.
 • سپس این اطلاعات را با کارمندان و مشتریانتان به اشتراک بگذارید. راه‌حل‌هایی مانند طوفان مغزی برای ملاقات و مشارکت با آینده را شروع کنید.
 • با نیت شناخت بهتر مشتریان‌ تان، با آنها مکالمه کنید. همانطور که با مشتریان‌تان ارتباط برقرار می‎‌کنید و صنعتی که در آن مشغولند را می‌شناسید، اطلاعات صنعت را که برای یافتن‌شان وقت صرف کرده‌اید، را با آنها در میان بگذارید. هدف نهایی شما این است که آنها به تدریج شما را نه تنها به عنوان یک ارائه دهنده اطلاعات، بلکه مشاوری سطح بالا ببینند.
 • با سایر سیستم‌های شرکت‌تان آشنا شوید – چطور عمل می‌کنند، چطور محافظت شده‌اند، و چطور از آنها نسخه پشتیبان تهیه شده است. اکثر کاربران از ظرفیت حداقلی توانایی‌های سیستم استفاده می‌کنند، بر روی بهبود توانایی‌تان در استفاده از تکنولوژی تلاش کنید.کسب ‌و کارهای کوچک