کارآفرینی چیست؟

کارآفرینی چیست؟کار آفرین کیست؟

کارآفرینی عمل ایجاد شغل یا مشاغل در حین ساخت و مقیاس کردن آن برای ایجاد سود است . با این حال ، به عنوان یک تعریف اساسی برای کارآفرینی ، کمی محدود کننده است . تعریف کارآفرینی مدرن تر نیز در مورد تغییر جهان با حل مشکلات بزرگ است . مانند آغاز تحولات اجتماعی ، ایجاد یک محصول ابتکاری یا ارائه یک راه حل جدید در حال تغییر زندگی .خدمات مالی و حسابداری

آنچه تعریف کارآفرینی به شما نمی گوید این است که کارآفرینی همان کاری است که افراد انجام می دهند تا حرفه و رویاهای خود را به دست خود بگیرند و آن را در جهت انتخاب خودشان هدایت کنند . این در مورد ساختن یک زندگی به تعبیر خود شماست . بدون رئیس بدون برنامه محدود . و هیچ کس شما را عقب نگه ندارد . کارآفرینان می توانند اولین گام را برای تبدیل شدن به جهان به مکانی بهتر برای هر کس که در آن است بردارند .شرکت حسابداری

کار آفرین کیست؟ تعریف کارآفرین

کارآفرینی چیست : کارآفرین شخصی است که با هدف ایجاد سود ، شغلی را راه اندازی می کند . این تعریف کارآفرین می تواند کمی مبهم اما به دلایلی خوب باشد . یک کارآفرین می تواند فردی باشد که اولین فروشگاه آنلاین خود را در کنار یک فری لنسر مستقر در بازار راه اندازی کند .کارآفرین کسی است که شلوغی جانبی را شروع می کند که در نهایت می تواند یک کار تمام وقت و پایدار با کارمندان ایجاد کند . با فریلنسر اگر طرز فکر کارآفرینی شما بر ایجاد یک تجارت سودآور متمرکز است ، شما با تعریف کارآفرین متناسب هستید .فرسان

با این حال ، معنای کارآفرین بسیار بیشتر از اینکه شغل یا ایجاد شغل باشد ، است . کارآفرینان برخی از قدرتمندترین ترانسفورماتورهای جهان هستند . تعریف کارآفرین به ندرت در مورد تأثیر عظیمی که کارآفرینان در جهان داشته اند صحبت می کند . کارآفرینان امکانات و راه حلهایی را در جایی مشاهده می کنند که یک فرد متوسط ​​فقط دلخوری ها و مشکلات را می بیند . دانستن اینکه یک کارآفرین چیست می تواند به افراد بیشتری کمک کند ارزش خود را که در جهان بشناسند .

معنای کارآفرینی شامل کارآفرینی است که برای ایجاد تغییر در جهان اقدام می کند . این که آیا کارآفرینان نوپا مشکلی را که روزانه بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند ، حل می کنند ، مردم را به روشی که قبل از آن کسی نبوده است ، جمع می کند یا چیزی انقلابی می سازد که باعث می شود جامعه پیشرفت کند ، همه آنها یک چیز مشترک دارند : عمل .

این تصوری نیست که در ذهن شما گیر کرده باشد . کارآفرینان ایده را گرفته و آن را عملی می کنند . کارآفرینی در واقع در مورد اجرای ایده ها است .

معنی کار آفرین از کار آفرینان واقعی

بیایید نگاهی بیندازیم که چه کارآفرینان واقعی باید در مورد معنی کارآفرینی بگویند ، و چگونه آنها را تعریف می کنند.

Altimese Nichole ، بنیانگذار سهام NicholeNicole ، “بسیاری از آنها از تبدیل شدن به یک کارآفرین هیجان زده می شوند اما وقتی واقعیت اتفاق می افتد دلسرد می شوند . کارآفرینی به معنای این است که فراتر از احساس هیجان ، به اهداف خود متعهد باشید .

تعریف کارآفرینی کریستوفر مولارو منظور از کارآفرینی چیست؟ بنیانگذار و مدیر عامل شرکت NeuroFlow سهام ” کارآفرینی به معنای بودن فردی است که مایل به جهش است ، به اندازه کافی تلاش کنید تا همه چیز را به دست آورید ، همه این ها به نام حل مشکلات است زیرا هیچ کس دیگری توانایی یا تمایل ندارد که کار شما را انجام دهد .”

Jolijt Tamanaha  معنای کارآفرینی برای جولیج تاماناها ، مدیر بازاریابی و امور مالی چاپهای تازه ، متفاوت است. ” اگر کارآفرینی شدید باشید ، به معنای این است که زندگی را بیاموزید و یک مقدار باورنکردنی را یاد بگیرید و تأثیر خود را بر جهان به حداکثر برسانید ، زیرا باید سخت ترین مشکلات را برطرف کنید . “معنی کارآفرین برای نیکول ایمان ” کارآفرین بودن به معنای داشتن یک برنامه و چشم انداز است اما وقتی طرح از هم جدا شود موفق می شوید یا سعی می کنید موفق شوید ، و شما فقط بینش خود را رها می کنید . این همچنین به معنای دانستن زمان تسلیم شدن است ، به خصوص اگر ایده شما به دلیل نیروهای خارج از خود کار نمی کند . ” خدمات حقوقی

کارآفرینی چیست؟

جیمز Sandoval معنی کارآفرین چیست؟ به گفته جیمز Sandoval ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Measure Match ، می گوید: “کارآفرین بودن به معنای غرق شدن در پیشبرد یک سرمایه گذاری احتمالاً بسیار پرخطر” از ساخت و سازهای خود ، کار سخت ، ساعتهای طولانی و اغلب به تنهایی طی کردن مسیر موفقیت است . و هرگز ، هرگز تسلیم نشدن .

مایک کیم ، بنیانگذار و COO از KPOP Foods  ، ” کارآفرینی برای ضعف مردم نیست . من یک جانباز ارتش آمریکا هستم . من در حال جنگ بوده ام و شرایط سخت زیادی را تحمل کرده ام . با این حال ، من صادقانه می توانم بگویم شروع به کار یک شرکت به همان اندازه چالش برانگیز بوده است ، هرچند از جهات مختلف . در حالی که زندگی هیچ کس ممکن است در معرض خطر قریب الوقوع باشد ، نبردهایی که در سفر کارآفرینی خود با آن روبرو هستید می توانند سالها بدون هیچ گونه انتقادی ادامه داشته باشند . ایجاد یک تجارت موفق نیاز به اقدامات گسترده ، پشتکار و اعتقاد راسخ دارد . اگر این موضوع را درک کنید و تصمیم به ادامه کار بگیرید ، تجربه غنی از جوایز را پیدا خواهید کرد .

واقعاً کارآفرینی چیست؟ و چرا اینقدر مهم است؟ کارآفرین شخصی است که در جهان مشکلی را می بیند و بلافاصله روی ایجاد راه حل تمرکز می کند . آنها رهبرانی هستند که به خودی خود اعتصاب می کنند تا جامعه را بهبود بخشند . چه مشاغل و چه محصول جدیدی ایجاد می کنند ، آنها دائماً برای اطمینان از پیشرفت جهانی اقدام می کنند . بیایید بررسی کنیم که چرا کارآفرینان در جامعه مهم هستند .

کارآفرینان شغل ایجاد می کنند : بدون کارآفرینان ، شغل وجود نخواهد داشت . کارآفرینان این خطر را دارند که خودشان را به کار بگیرند . سرنوشت آنها برای ادامه رشد مشاغلشان سرانجام منجر به ایجاد مشاغل جدید می شود . با ادامه فعالیت آنها ، مشاغل بیشتری ایجاد می شود . بنابراین ، کاهش نرخ بیکاری در حالی که به مردم کمک می کند تا خانواده های خود را تغذیه کنند .

نوآوری کارآفرینان : برخی از بزرگترین فناوری های جامعه امروز از مشاغل حاصل شده اند . پیشرفت های فناوری از نیاز به حل مسئله ، ایجاد کارآیی یا بهبود جهان ناشی می شود . بنابراین ، در دوره هایی که پیشرفت بیشتری در فن آوری وجود دارد ، معمولاً به دلیل کار یک کارآفرین است .

کارآفرینان تغییر ایجاد می کنند : کارآفرینان رویای بزرگی می بینند ، بنابراین به طور طبیعی برخی از ایده های آنها باعث تغییر جهانی می شوند . آنها ممکن است محصولی جدید ایجاد کنند که مشکل را برطرف کند یا اینکه چالشی را برای کشف چیزهایی که قبلاً کشف نشده است ، به وجود آورند . بسیاری اعتقاد دارند که با محصولات ، ایده ها یا مشاغل خود ، دنیا را بهبود می بخشند .

کارآفرینان به جامعه می دهند: در حالی که برخی این تصور را دارند که ثروتمندان شرور و حریص هستند ، اما غالباً برای خیر بیشتر از یک فرد متوسط ​​انجام می دهند . آنها درآمد بیشتری کسب می کنند و بنابراین مالیات بیشتری می پردازند که به بودجه خدمات اجتماعی کمک می کند . کارآفرینان به دلایل مختلف برخی از بزرگترین اهداکنندگان به موسسات خیریه و غیرانتفاعی هستند . برخی به دنبال سرمایه گذاری پول خود در ایجاد راه حلهایی هستند تا به جوامع فقیرتر دسترسی پیدا کنند به چیزهایی که ما از آن استفاده می کنیم مانند آب آشامیدنی تمیز و مراقبت های بهداشتی خوب .

کارآفرینان به درآمد ملی اضافه می کنند : کارآفرینی ثروت جدیدی را در یک اقتصاد ایجاد می کند . ایده های جدید و محصولات یا خدمات بهبود یافته از کارآفرینان امکان رشد بازارهای جدید و ثروت جدید را در یک اقتصاد ایجاد می کنند . علاوه بر این ، افزایش سطح اشتغال و درآمد می تواند به درآمد ملی اضافه کند .

کارآفرینی فقر را کاهش می دهد : با روحیه به اشتراک گذاشتن خبرهای خوب ، امروز تعداد بیشتری از مردم از فقر بیرون کشیده می شوند . این احتمالاً به دلیل جهانی شدن است . امکان اتصال به میلیونها و میلیاردها نفر از طریق اینترنت ، به کارآفرینان جدید این امکان را می دهد تا مشتریان را در سرتاسر جهان پیدا کنند .

چرا مردم کارآفرین می شوند

هر کارآفرینی دارای “چرا” است که آنها را وادار به شیرجه رفتن به عنوان رئیس میکند . این که آیا کارآفرینان به آزادی بیشتری احتیاج دارند یا جهان را به مکانی بهتر تبدیل می کنند . در اینجا چند دلیل از کارآفرین شدن افراد آورده ایم :

برای تغییر جهان : بسیاری از کارآفرینان تلاش می کنند دنیا را بهتر کنند . این که آیا کارآفرینان به کاوش در فضا اعتقاد دارند ، فقر را از بین می برند یا محصولی عملی اما با تغییر بازی ایجاد می کنند ، درنهایت یک برند را در خدمت دیگران قرار می دهند . برخی از کارآفرینان از مشاغل خود به عنوان راهی برای جمع آوری سریع سرمایه به دلایل شریف خود استفاده می کنند . برای کارآفرینان اجتماعی ، ایجاد یک امپراتوری به معنای ایجاد یک دنیای بهتر برای همه است .

آنها رئیس نمی خواهند : کارآفرینان غالباً با داشتن یک رئیس مبارزه می کنند . آنها اغلب احساس خفگی ، محدودیت و عقب ماندگی می کنند . ممکن است برخی از کارآفرینان احساس کنند که روش مؤثرتری در انجام کارها دارند . ممکن است دیگران از عدم آزادی خلاق متنفر باشند . در نهایت ، آنها برای موفقیت در شرایط خاص خود به کارآفرینی جذب می شوند .

کار آفرینی اغلب در اطراف کسانی که به ساعتهای قابل انعطاف نیاز دارند محبوب است . بسیاری از افراد دارای معلولیت اغلب از کار آفرینی لذت می برند زیرا این امکان را برای آنها فراهم می کند که در صورت لزوم بتوانند کار کنند . والدین با فرزندان خردسال نیز ممکن است کارآفرینی را ترجیح دهند ، زیرا این امکان را به آنها می دهد تا فرزندان خردسال خود را در خانه بزرگ کنند یا آنها را از مدرسه دور کنند بدون اینکه احساس گناه کنند.

آنها می خواهند در هر کجا کار کنند : همراه با انعطاف پذیری در ساعات کار ، کار آفرینی در بین افرادی که نمی خواهند به یک مکان خاص گره خورده باشند محبوب است . کارآفرینان ممکن است بخواهند هر روز از یک مکان کار نکنند ، زیرا ممکن است برای آنها کسل کننده باشد . بنابراین ، اگر به دنبال آزادی کار در هر نقطه از جهان هستید ، شاید شیوه زندگی کارآفرین مناسب شما باشد .

 

آنها نمی توانند شغلی پیدا کنند : بسیاری از افراد وقتی نتوانند شغلی پیدا کنند ، به کارآفرینی متوقف می شوند . اخراج ، فقدان تجربه یا سابقه کیفری می تواند مانع از رسیدن یک شغل به طور متوسط ​​در هنگام ناامیدی شود. آنها به جای اینکه از وضعیتشان شکست بخورند ، فرصت های جدیدی را برای خود ایجاد می کنند . ممکن است یک فارغ التحصیل جدید تابستان پس از فارغ التحصیلی یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کند تا رزومه خود را بسازد . والدینی که هر فصل زمستان از کار خود رها می شود ممکن است یک تجارت را شروع کند تا اطمینان حاصل کند که می توانند ضمن نگه داشتن سقف روی سرشان ، به تغذیه خانواده خود ادامه دهند .

آنها در محیط شرکت ها جای نمی گیرند : کارآفرینان غالباً در محیط های شرکتی شکوفا نمی شوند . این اغلب برای رشد آنها محدود کننده است . آنها ممکن است از عدم کنترلی که در نقش خود دارند یا سیاست دفتر را دوست ندارند ، بیزار باشند . به طور کلی ، شما می توانید یک کارآفرین را در یک محیط شرکتی قرار دهید زیرا آنها معمولاً سعی در کنترل بیشتر در نقش خود دارند و مسئولیت همکاران خود را یاد می گیرند تا بهتر درک کنند که همه چیز با یکدیگر چگونه است .

آنها کنجکاو هستند : کارآفرینان دوست دارند جواب این سؤال را پیدا کنند ، “چه خواهد شد اگر …” آنها تجربی هستند . کارآفرینان عاشق یادگیری هستند . آنها برای پیشبرد دانش خود مرتباً کتابهای تجاری می خوانند . بنابراین به طور طبیعی ، کارآفرینی به آنها متوسل می شود زیرا انجام این کار به آنها امکان می دهد تا در کمترین زمان بیشترین یادگیری را داشته باشند . کنجکاوی آنها امکان ادامه رشد آنها را فراهم می آورد .

آنها جاه طلب هستند : کسانی که عاشق رسیدن به اهداف دشوار و نقاط عطف هستند ، کارآفرین هستند . هیچ محدودیتی وجود ندارد که یک کارآفرین چقدر بتواند درآمد کسب کند و بنابراین آنها همیشه می توانند برای دستیابی به سطوح بالاتر از عظمت تلاش کنند . از آنجا که هیچ محدودیتی برای دستیابی به آنها وجود ندارد ، کارآفرینان دائماً خود را بیشتر از آنچه تصور می کردند در حال رشد و دستیابی می دانند. وقتی موانعی در مقابل آنها ایجاد می شود ، راه حل رسیدن به هدف خود را پیدا می کنند . کارآفرینان غیر قابل توقف هستند .

 

والت دیزنی با تأسیس شرکت والت دیزنی ، یکی از استودیوهای پیشرو در زمینه حرکت فیلم ، تأسیس کرد. او همچنین بینایی پارک های تم مانند دیزنی لند و والت دیزنی جهانی بود. برند او با خلق شخصیت میکی موس شروع به کار کرد و سرانجام گسترش یافت تا شخصیت هایی مانند سفید برفی ، سیندرلا و موارد دیگر را نیز در بر بگیرد . به عنوان یک کارآفرین ، او مجبور شد بر چالش هایی مانند افرادی که سرقت کار خود ، شکست های تجاری و … را بر طرف می کنند ، بر مشکلات غلبه کند. با این حال ، او همچنان با تعهد به چشم انداز خود فشار می آورد.

 

مارک زاکربرگ قبل از ساخت فیس بوک چندین محصول ایجاد کرد. او یک ابزار پیام رسانی فوری ایجاد کرد که پدرش در تمرین دندانپزشکی از او برای ارتباط با پذیرنده خود استفاده می کرد. زاکربرگ همچنین نرم افزاری موسیقی ایجاد کرد که مایکروسافت و AOL حتی اگر او فقط یک نوجوان بود علاقه مند به خرید آن بودند. در طی یک سال که او برای اولین بار فیس بوک را تأسیس کرد ، او قبلاً 1 میلیون کاربر داشت. امروز ، مارک زاکربرگ دارای ارزش خالص 68.3 میلیارد دلار است.

سارا بلکلی برای اولین بار نام تجاری Spanx خود را در سال 1998 آغاز کرد. او یکی از اولین سازندگان ساق زنانه بود. نام تجاری وی در زمینه shapewear تخصص دارد.. در یک مقطع ، Blakely جوانترین میلیاردر زن خود ساخته بود .

دز استفن استارتاپ کارآفرین دز استفنس از موسسه تابش سلامت ، “یکی از توصیه هایی که من به کسی که می خواهد کارآفرین باشد توصیه می کنم این باشد که تجارت خود را بدون بدهی و بدون هزینه انجام دهید . اینگونه است که من شش سال پیش شرکت خود را راه اندازی کردم و این موفقیت اجتناب ناپذیر من را بسیار افزایش داد. “

Swati Davidson یکی از بهترین نقل قول های کارآفرین از سریال Swati Davidson است که با او به اشتراک می گذارد ، گفت : “به شهود خود اعتماد کنید . دلیل ساده است : به منظور ضرب و شتم رقبای خود و به سرعت رشد ، باید بتوانید آن فرصت های کلیدی را مشخص کرده و سپس حتی اگر خطرناک باشید ، اقدامات لازم را انجام دهید . این امر به “غریزه” و اعتماد به نفس برای عمل به آن نیاز دارد. برخی آن را شانس می نامند ، اما این طور نیست .”

کارآفرین نوپا Keval Baxi از شرکت Codal شرکت دارد . “یکی از توصیه هایی که من به کسی که می خواهد کارآفرین باشد  می کنم ، قابل اعتماد باشد . اگر می گویید می خواهید کاری انجام دهید ، این کار را انجام دهید . رهبران و مدیرانی که پیروی نمی کنند نمی توانند احترام تیم خود را به دست آورند و مسئولیت پذیری را تشویق کنند . اطمینان حاصل کنید که تیم شما می داند که در صورت لزوم در آنجا خواهید بود . “

 

Chrys TanStartup کارآفرین Chrys Tan از Chrys Media می گوید : “یک توصیه ای که من به کارآفرین می دهم این است که پذیرش عدم موفقیت باشد . عدم موفقیت در هنگام کارآفرینی تضمین می شود ، چه عدم موفقیت در تعدادی از فروشهای هدفمند و چه حتی عدم موفقیت در یک تجارت . اما اگر می دانید که هنگام انجام کار ، عدم موفقیت را تضمین می کنید ، از شکست نمی ترسید بلکه به جای آن پذیرای شکست هستید . هنگامی که شکست را در آغوش می گیرید ، خطرات بیشتری را بر عهده می گیرید و شکست های گذشته را نیز سریعتر می کنید . “

 

پیتر دراکر  : ” کارآفرین همیشه در جستجوی تغییر است ، به آن پاسخ می دهد و از آن به عنوان یک فرصت نگاه می کند.”

نیکولو ماکیاولی  : ” کارآفرینان فقط کسانی هستند که می دانند بین مانع و فرصت اختلاف اندکی وجود دارد و می توانند هر دو را به نفع خود تبدیل کنند . “

ریچارد برانسون  : ” از همان روز نخست من به عنوان کارآفرین ، احساس کردم که تنها رسالت ارزش انجام امور در تجارت ، بهتر کردن زندگی مردم است . “

نووین جاین  : ” کسی که مشکلی را می بیند ، یک انسان است. کسی که راه حلی می یابد ، بینایی است. و کسی که بیرون می رود و کاری در مورد آن انجام می دهد ، یک کارآفرین است .  “

رید هافمن  : ” کارآفرین کسی است که از صخره می پرید و هواپیما را در مسیر پایین ساختن می سازد . “

ناپلئون هیل  : ” شماره یک دلیل عدم موفقیت مردم در زندگی این است که آنها به دوستان ، خانواده و همسایگان خود گوش می دهند . “

اسکات بلسی : ” این در مورد ایده ها نیست. این در مورد ایجاد ایده ها است . “

Phil Libin  : ” دلایل بد زیادی برای راه اندازی یک شرکت وجود دارد . اما تنها یک دلیل خوب و قانونی وجود دارد ، و فکر می کنم شما می دانید این چیست : تغییر جهان . “

Soledad O’Brien  : ” کارآفرین بودن یک طرز فکر است . شما باید همه چیز را به عنوان فرصت مشاهده کنید . دوست دارم مصاحبه انجام دهم . دوست دارم افراد را به موضوعات خاصی سوق دهم . “

 

مهارت های کارآفرین چیست؟

مهارت های زیادی برای شروع یک تجارت وجود دارد . محبوب ترین مهارت های کارآفرین عبارتند از بازاریابی ، توسعه کسب و کار ، خدمات به مشتری ، رهبری ، اجرا ، انعطاف پذیری ، تمرکز ، عزم ، کسب استعداد ، یادگیرنده مداوم .

به گفته شومپیتر ، کارآفرین شخصی است که مایل و قادر است ایده یا اختراع جدیدی را به یک نوآوری موفق تبدیل کند . کارآفرینی از آنچه که شومپیتر به عنوان “سنگ تخریب خلاق” برای جایگزینی نوآوری های کاملاً یا جزئی در بازارها و صنایع استفاده می کند ، به طور همزمان محصولات جدیدی را شامل می شود که شامل مدلهای جدید تجاری است . از این طریق ، تخریب خلاق تا حد زیادی مسئول پویایی صنایع و رشد اقتصادی بلند مدت است . فرض اینکه کارآفرینی منجر به رشد اقتصادی شود ، تفسیری از مانده در نظریه رشد درونزای است و به همین ترتیب در اقتصاد دانشگاهی به شدت مورد بحث قرار می گیرد . توضیحی جایگزین که توسط اسرائیل کرزنر مطرح شده است نشان می دهد که اکثر نوآوری ها ممکن است پیشرفت های افزایشی بسیار بیشتری از جمله جایگزینی کاغذ با پلاستیک در ساختن کاه های نوشیدنی باشد .

 

برخی از کار آفرین های بزرگ ایرانی :

 حسام آرمندهی ، محسن آزمایش ، اسدالله معرفت ، شهریار افشار ، علیرضا افضلی‌پور ، اکبر میرزاحسینی باروق ، حبیب‌الله القانیان ، سعید امانی ، پیر امیدیار ، امیرحسین جهانشاهی ، مه‌آفرید امیرخسروی ، انوشه انصاری ، هوشنگ انصاری ، بابک بختیاری ، محمدتقی برخوردار ، سهیلا بسکی ، جبرائیل بوداغیان ، بهرام پارسایی ، بهمن باتمانقلیچ ، حیدر بهمنی ، عباس بیات ، مهدی بیات ، مجید پیشیار ، تقی خاموشی ، سینا تمدن ، حبیب‌الله ثابت ، حسین ثابت ، شهرام جزایری ، سعید حافظی ، پرویز حجازی ، حسن تفضلی ، حسین خداداد ، سید حمید حسینی ، حمیدرضا ترقی ، خانواده احسنی ، خداداد غریب‌پور ، هایده شیرزادی ،  صالح سخندان ، همایون صنعتی‌زاده ، رضا ضراب ، سیما ضرغامی ، احمد طاهری بهبهانی ، شاهرخ ظهیری ، فاضل خداداد ، خسرو فرحی ، سید حسین فلاح نوشیروانی ، کاظم قلم‌چی ، اصغر قندچی ، محمدحسین کازرونی ، حبیب کاشانی ، امید کردستانی ، مهدی کروبی ، سعید کریمیان ، ناصر داوود خلیلی ، مهرداد خوانساری ، محمود خیامی ، بیژن داوری ، علی دایی ، شهرام دبیری اسکویی ، رضا صراف‌زاده ، رضا عاصم نخجوانی ، علی روغنی و …