انواع مدیران اجرایی

انواع مدیر اجرایی

مدیرعامل احتمالاً آشناترین نوع مدیر اجرایی است ، اما افراد دیگری نیز وجود دارند . در بخش خصوصی ، افسران ارشد عملیاتی ، یا COO ها ، و مدیر ارشد مالی یا CFO وجود دارند . در بخش دولتی ، یک شهردار یا حتی پلیس یا رئیس آتش نشانی مدیران اجرایی هستند . در آموزش ، مدیر مدرسه یا سرپرست مدرسه نمونه هایی در مدارس دولتی است ، در حالی که رئیس یک مدیر اجرایی است که در یک دانشگاه کار می کند. در یک سازمان غیرانتفاعی ، شخص برتر مسئول معمولاً مدیر اجرایی خوانده می شود . توضیحات شغلی مدیر در اصل مشابه با مدیر اجرایی است ، با مهارت و تجربه خاصی که بسته به ماهیت غیرانتفاعی لازم است .خدمات مالی و حسابداری

یک مدیر اجرایی باید بتواند براساس اطلاعات موجود ، گاهی به سرعت تصمیم گیری کند . او همچنین باید کسی باشد که سازمان به عنوان یک رهبر یا شخصی که می تواند به راحتی از آن پیروی کند ، باشد . مهارت های ارتباطی خوب ، چه شفاهی و چه کتبی ، مهم و کلیدی هستند ، زیرا او باید بتواند افکار و فرآیندهای پیچیده را به روشنی و مختصر انتقال دهد . برای رسیدن به اهداف تعیین شده ، یک مدیر اجرایی خوب همچنین می تواند تیم متنوعی با استعدادها و شخصیت های مختلف ایجاد کند .شرکت حسابداری

فرصت های پیشرفت اغلب با انتقال از سمت مدیریت اجرایی در یک شرکت به همان نوع موقعیت در یک شرکت بزرگتر یا معتبرتر اتفاق می افتد . رقابت برای این مشاغل به دلیل بالا بودن حقوق و سطح شهرت قوی است ، اما نامزدهای دارای مهارت رهبری و مدیریت اثبات شده و همچنین تجربه محکم ، با کارفرمایان فعلی یا شرکتهای جدید بهترین چشم انداز پیشرفت را دارند .فرسان

حداقل نیازهای آموزشی

بسته به رشته و نوع شرکت ، الزامات تحصیلی برای مدیران اجرایی متفاوت است . حداقل ، مدرک لیسانس برای اکثر مشاغل لازم است ، اگرچه یک درجه پیشرفته به متقاضی برتری نسبت به متقاضیان رقیب می دهد . برخی از مدیران بهداشت و درمان و مدیران اجرایی آموزشی باید دارای مدرک دکترا باشند که برای سمت ها در نظر گرفته شود . آموزش اضافی ، تخصصی در زمینه های مرتبط نیز ممکن است لازم باشد .

اصطلاحات “مدیر” و “اجرایی” غالباً در باره یک بنگاه گاهاً به صورت متقابل به هم می پیوندند . در واقعیت تفاوت قابل توجهی بین مدیران وجود دارد . هرکسی که آرزوی شغلی مثل مدیریت داشته باشد ، باید دقیقاً درک کند که هر نوع شغل چیست و چه الزاماتی دارد .

یک مدیر افراد و منابع را اداره می کند . مشاغل مدیریتی در چندین سطح مختلف در یک شرکت وجود دارد . به عنوان مثال ، زنجیره ای از رستوران ها ممکن است مدیران اجرایی در سطح ملی ، مدیران منطقه ای مسئول یک منطقه خاص و چندین مدیر در رستوران های فردی مانند مدیر آشپزخانه ، مدیر اتاق غذاخوری و مدیر کل داشته باشند . از آنجا که مواضع مدیریتی بسیار متفاوت است ، مدیران نیز در سطح تجربه و تحصیلات متفاوت هستند.

وظایف شغلی

یک مدیر اجرایی چشم انداز و اهداف بخش خود یا کل شرکت یا سازمان را تعریف می کند . او این کار را با اجرای سیاست ها و رویه ها و ایجاد بودجه انجام می دهد . مدیران اجرایی همچنین بر تصمیمات پرسنلی نظیر استخدام و اخراج و همچنین جبران خسارت نظارت دارند . مدیریت قراردادها و مذاکرات و همچنین تجزیه و تحلیل داده ها برای اتخاذ بهترین تصمیمات تجاری ، عناصر اصلی وظایف مدیر اجرایی هستند .

مدیر اجرایی برخی از شرکت ها شخصیتی بسیار دیدنی دارند و در تبلیغات شرکت ها و حضور در رسانه ها ظاهر می شوند ، سایر مدیران اجرایی بی سر و صدا در پشت صحنه کار می کنند . هرچه سبک آنها باشد ، مدیران اجرایی مسئولیت های مشابهی برای عملکرد سازمان خود دارند . در حالی که مدیر اجرایی بودن می تواند یک تجربه پاداش ، چه از نظر مالی و چه از نظر شخصی باشد ، بخش نانوشته توضیحات شغل اجرایی اغلب به ساعات طولانی از جمله عصرها و آخر هفته ها و متعادل کردن تعهدات خانوادگی و شخصی با نیازهای کاری نیاز دارد .خدمات حقوقی

یک دستگاه اجرایی نوعی مدیریت است . مدیران مسئول مدیریت یک بنگاه در بالاترین سطح هستند . مدیران یک شرکت مستقیماً به هیئت مدیره یا مالکان گزارش می دهند و به طور معمول مسئول پرتفوی بزرگ در مشاغل هستند . به عنوان مثال ، یک مدیر ارشد بازاریابی مسئولیت نظارت بر تلاشهای بازاریابی شرکت را بر عهده خواهد گرفت ، در حالی که یک رئیس ارشد مالی همه امور مربوط به امور مالی را بر عهده خواهد داشت . به طور معمول ، یک مدیر ارشد بر سایر مدیران نظارت دارد و راهنمایی هایی را برای بنگاه به عنوان یک کل ارائه می دهد .

مدیر اجرایی

بیشتر بنگاهها در یک سلسله مراتب فعالیت می کنند که در آن مدیران ارشد مستقیماً به مدیران شرکت گزارش می دهند . از آنجا که مدیران به طور مستقیم با کارمندان خط مقدم کار نمی کنند ، مهم است که آنها با مدیران خود رابطه محکمی برقرار کنند . مدیران می توانند مانند چشم و گوش شرکت در زمین عمل کنند و اطلاعات را از پایگاه شرکت به مدیران ارشد گزارش دهند . مجریان همچنین باید از مدیرانی برخوردار باشند که بتوانند اهداف اجرایی را به کارمندان ابلاغ کنند .

مسیرهای شغلی

در بیشتر موارد یک مدیر اجرایی از طریق رده های شرکت افزایش می یابد . به عنوان مثال ، ممکن است شخصی به عنوان مدیر یک نام تجاری در یک منطقه محدود شروع کند ، سپس برای مدیریت برند در سطح ملی یا یک منطقه بین المللی شروع به کار کند ، به دنبال آن ارتقاء به سمت یک مقام اجرایی برسد. برای پیشرفت به یک سطح مدیریت ارشد ، اغلب لازم است که یک MBA کسب کنید . برنامه های اجرایی MBA وجود دارد که متناسب با کسانی که مایل به دستیابی به مقام اجرایی هستند ، وجود دارد .

اگر به عنوان یک مدیر خط مقدم موفق شوید ، می توانید یک مقام مدیریت اجرایی کسب کنید . مدیر اجرایی یک اصطلاح عمومی است که شامل چندین موقعیت مشترک مدیریت سطح بالا در یک سازمان میشود . اندازه و دامنه شرکت شما به طور معمول تعداد مدیران اجرایی و نقش آنها را دیکته می کند . مناصب اجرایی مشترک شامل مدیر ارشد اجرایی ، رئیس ارشد امور مالی ، مدیر کل و مدیر عامل اصلی است . وظایف تا حدودی از نظر موقعیت متفاوت هستند ، اما در اکثر سمتهای مدیر اجرایی چندین وظیفه مشترک است .

اهداف را انجام دهید

وظیفه اصلی یک مدیر اجرایی ، صرف نظر از عنوان ، انجام مأموریت ، چشم انداز و اهداف است . برای یک مدیرعامل ، این یک وظیفه عمومی تر است که شامل نظارت هر بخش در عملکرد آنها است . مدیران اجرایی عملکردی یا تقسیماتی رویکرد متمرکز تری در انجام اهداف مربوط به امور مالی ، بازاریابی یا موارد مشابه دارند . هدف از اهداف و راهبردهای شرکت تراز کردن کلیه ادارات و کارمندان در کار خود است .

رهبری تیم اجرایی

به عنوان یک صاحب مشاغل کوچک یا مدیرعامل ، شما احتمالاً تیم اجرایی هستید . با این حال ، مدیران سایر شرکت ها معمولاً به عنوان یک تیم همکاری می کنند . شما به طور معمول هفتگی ملاقات می کنید تا در مورد پیشرفت در جهت اهداف ، تعدیل های لازم در استراتژی یا اجرایی و فرصت های جدید برای افزایش درآمد یا به حداقل رساندن هزینه ها بحث کنید . علاوه بر این ، مدیران در یک شرکت دولتی وظیفه دارند با هیئت مدیره شرکت ها صحبت کنند تا در مورد استانداردهای اخلاقی ، جهت گیری شرکت و امور مالی بحث کنند.

امور مالی و بودجه

تمایز اصلی بین مدیران اجرایی و مدیران خط مقدم این است که مدیران به طور معمول مسئولیت مالی بسیار بیشتری دارند . یک مدیر عامل مسئولیت کلی در مورد نحوه استفاده شرکت از منابع خود را دارد . یک افسر امور مالی بر جریان و خروج پول نظارت می کند . مدیران بخش برای نظارت بر بودجه خود نظارت ویژه تری دارند . در کنار تعیین بودجه و تخصیص بودجه در صورت لزوم ، مدیران معمولاً با تامین کنندگان ، شرکای تجاری و خریداران درگیر مذاکره قرارداد هستند . شما همچنین برای تصمیم گیری در مورد استراتژی مالی و تصمیمات تعدیل درآمدها یا هزینه ها ، گزارش های مالی را مرور می کنید .

تدوین و اجرای سیاست

مدیر یا مدیر منابع انسانی نیز از سال 2013 معمولاً به عنوان یک مقام مدیریت اجرایی در مکانهای کاری رفتار می شود. این به دلیل نقش سطح اجرایی در توسعه سیاست ها و رویه های شرکت ، از جمله موارد مرتبط با مدیریت کارمندان است . مجریان سیاست ها و رویه ها را توسعه می دهند و اداره امور منابع انسانی به طور معمول آنها را در کتابچه های راهنمای سیاست یا کتابچه های کارمندان رسمیت می دهد . شما به عنوان یک مدیر اجرایی ، همچنین مسئولیت برقراری ارتباط سیاست های اصلی در مورد سلسله مراتب سازمانی را از طریق مدیران سطح منطقه ای ، فروشگاهی و دپارتمانی بر عهده دارید . با گذشت زمان ، مدیران برای اطمینان از همکاری و رعایت سیاستها ، با این مدیران تعامل دارند که این امر به پیشرفت فرهنگ سازمان کمک می کند .