کار حسابداری در ترکیه

شرایط کار حسابداری در ترکیه

دراین دوره با توجه به حجم بالای مهاجرت به ترکیه، عده بسیاری از مردم درصدد برآمدند تا ضمن آشنایی با قوانین وشرایط استخدام در ترکیه، به انجام اقدامات لازم برای اخذ ویزای کار و اقامت پرداخته و زندگی جدیدی برای خود شروع کنند. از همین رو، در این مقاله قصد داریم تا به توضیح و بررسی بخشی از شرایط کار حسابداری در ترکیه بپردازیم تا در صورت تمایل، به پروسه اخذ ویزا و مهاجرت شما کمکی کرده باشیم.خدمات مالی و حسابداری

“همانگونه که می دانید کشور ترکیه یکی از قطب های بزرگ گردشگری در دنیا به حساب می آید.” وضعیت اقتصادی در این کشور نیز در سطح مطلوبی قرار داشته و تامین هزینه های زندگی کار دشواری نخواهد بود. با توجه به همین موارد، کشور ترکیه یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت بوده و سالانه تعداد زیادی از مردم، موفق به دریافت ویزای اقامت در این کشور خواهند شد.شرکت حسابداری

شرایط استخدام حسابدار در ترکیه /کار حسابداری در ترکیه

همانطور که ممکن است بدانید، روش های بسیار متفاوتی برای مهاجرت وجود دارد، یکی از آن ها دریافت ویزای کار می باشد. به همین منظور در این قسمت قصد داریم تا شما را از نحوه استخدام حسابدار در ترکیه و شرایط آن آگاه کنیم.فرسان

ابتدای “کار حسابداری در ترکیه ” تلاش برای دریافت دعوت نامه شغلی است، به همین منظور می بایست رزومه خود را بسیار قوی کرده و تمامی مدارک درخواست شده از جمله مدرک تسلط به زبان ترکی، سابقه کار بالا، مدرک تحصیلی با نمره خوب را در اختیار داشته باشید و با کسب آگاهی لازم درباره تمامی مراکز حسابداری، بهترین انتخاب خود را انجام دهید. همچنین می بایست از ساعات کاری و حقوق دریافتی خود اطلاعات لازم را کسب کرده تا پس از شروع فعالیت، دچار مشکلی نشوید.

گفتنی است که فعالیت حدود ۷ الی ۸ ساعت در روز از شرایط حسابداری در ترکیه بوده و درآمد حاصل از آن، تقریبا مبلغی به اندازه ۲۵۰۰ تا ۲۹۰۰ لیر در ماه خواهد بود. همچنین تسلط به زبان ترکی در این شغل بسیار اهمیت داشته اما لازم است بدانید که پس از استخدام، در صورت نیاز، دوره های آموزش زبان ترکی به صورت رایگان برگزار خواهد شد که شما به راحتی و با صرف وقت نه چندان زیاد، می توانید در آن شرکت کنید.

مدارک لازم برا اخذ ویزای کار ترکیه

ـ ارائه اصل مدارک هویتی از جمله شناسنامه و کارت ملی و کپی آن ها

ـ ارائه گواهی سلامت پزشکی

ـ ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای کار حسابداری در ترکیه

ـ ارائه پاسپورت با تاریخ انقضای حداقل ۶ ماه

ـ چند قطعه عکس

ـ ارائه روزمه شغلی

با فراهم کردن این “مدارک و پیوست دعوت نامه شغلی” به آن، می توانید به سفارت کار در کشور ترکیه مراجعه کرده و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، موفق به دریافت ویزای خود شوید. همانطور که بالاتر نیز گفته شد، به دلیل حجم بالای مهاجرت حسابداران به ترکیه ،می بایست به تمامی برنامه های حسابداری و همچنین زبان ترکی، کاملا تسلط داشته و شانس قبولی خود را افزایش دهید.

هزینه های زندگی در ترکیه

همانطور که می دانید، زندگی در ترکیه با آسایش و راحتی زیادی همراه می باشد. البته محل سکونت و شیوه زندگی شما تاثیر به سزایی در هزینه هایتان خواهد داشت اما به صورت کلی، زندگی در این کشور، از لحاظ مالی، مشکل ساز نخواهد بود.خدمات حقوقی
در بعضی از موارد، تامین هزینه های مسکن و حتی خورد و خوراک به عهده کارفرما بوده که در این صورت شما به راحتی می توانید سرمایه های خود را پس انداز کنید.(کارحسابداری در ترکیه)

اگرمی خواهید تا برای اعضای خانواده خود نیز، ویزای همراه دریافت کنید، بهتر است بدانید که در این صورت ممکن است با مشکلات مالی روبرو شده و شرایط زندگی خود را سخت کنید. بهتر است در صورت داشتن همسر شاغل، برای اخذ ویزای کار مربوط به ایشان، اقدام کرده تا بتوانید از پس هزینه های لازم برآیید.

کار حسابداری در ترکیه
“برخی از هزینه ها برای کار حسابداری در ترکیه به این ترتیب می باشد که :” هزینه خرید مسکن در داخل و مرکز شهر به ازای هر مترمربع حدود ۵۵۰ لیرـ هزینه خرید مسکن خارج از شهر به ازای هر مترمربع حدود ۲۸۵ لیرـ یک وعده غذای معمولی برای هر نفر حدود ۵۰ لیرـ اجاره مسکن به مساحت حدود ۱۰۰ متر در استانبول به مبلغ ماهانه ۳۲۰۰ تا ۳۵۰۰ لیرـ همچنین بهتر است بدانید که در صورت اخذ ویزای اقامت برای فرزندان خود می توانید از امکانات تحصیل رایگان بهره مند شده و با پرداخت هزینه اندکی، موفق به دریافت بیمه درمانی خود و خانواده تان شوید.