درآمد حسابداری در ترکیه

درآمد حسابداری در ترکیه

بسیاری از هموطنان چه در داخل ایران و چه در ترکیه ، از ما درمورد درآمد حسابداری در ترکیه و میزان پرداخت و دستمزد در ترکیه سوال میپرسند و همیشه پیامهایی داریم که در مورد میزان درآمد در ترکیه و نحوه پرداخت حقوق و دستمزد برای مشاغل و تخصصهای مختلف از ما سوال میشود . این سوالها معمولا” در زمینه های زیر هستند:خدمات مالی و حسابداری

 • کار تو ترکیه چجوریه؟
 • چی باید بلد باشم ؟
 • تو حرفه من چقدر حقوق می دن؟
 • چجوری باید وارد بازار کار بشم؟
 • مزایای کاری تو ترکیه چجوری هست ؟

“دقت داشته باشید که هرسال میزان حقوق و دستمزدها با توجه به نرخ تورم افزایش پیدا میکند”.لازم به ذکر است که مبالغ cdv ، برای شهروندان ترک در نظر گرفته میشود و برای افراد خارجی معمولا” این ارقام کمی پایینتر است . گرچه که میشناسیم هموطنانی را که درجایگاه شغلی خود ، به دلیل تخصص و تجربه و کارآمدی ، از درآمدی حتی گاه بیشتر از یک شهروند ترک برخوردار هستند.شرکت حسابداری

اهمیت دانستن زبان ترکی برای کار در ترکیه*درآمد حسابداری در ترکیه

دراین مبحث اولین نکته ای که باید به آن توجه داشت باشیم این است که برای استخدام در ترکیه دارای اهمیت است دانستن زبان ترکی استانبولی و تسلط کافی بر این زبان است  .این به جهت برقراری ارتباط کارفرما با شما و شما با بقیه همکارانتان حائز اهمیت است . چنانچه زبان انگلیسی شما هم خیلی خوب باشد ، تا زمانیکه ترکی را روان و مسلط صحبت نکنید به کارتان نخواهد آمد..فرسان

اهمیت داشتن تخصص در رشته حسابداری برای کار در ترکیه

بدین ترتیب دومین نکته ،دراین مقاله داشتن تبحر و تخصص واقعی در کار است . اینکه مدرک تحصیلی بالا داشته باشید و یا چندین مدرک و دیپلما در دست دارید، تا زمانیکه کاری را در حد حرفه ای ندانید ، برایتان مفید نخواهد بود . داشتن تخصص و تجربه همراه با دانستن زبان ترکی ، در پیشرفت شغلی شما بسیار موثر خواهد بود و دیگر خارجی بودن شما دلیلی برای پرداخت کمتر به حساب نخواهد آمد .

“بنابراین اگر تخصص کافی ندارید در درآمد حسابداری در ترکیه به مشکل می خورید” و یا به زبان ترکی مسلط نیستید مجبور می شوید که وارد کارهای سیاه در ترکیه بشوید که به هیچ وجه این مورد را توصیه نمیکنیم . به دلیل اینکه ممکن است کارفرما حقوق و دستمزد شما را به بهانهء نداشتن اجازه کار یا به بهانه های مختلف پرداخت نکرده و یا کمتر از میزان توافق اولیه پرداخت کند و در اینصورت به دلیل نداشتن پشتوانهء قانونی ، شما متضرر خواهید شد.

بازار کار حسابداری و حسابرسی در ترکیه

در ترکیه یکی از پر درآمدترین شغلها حسابداری و حسابرسی محسوب می شود. البته نکته جالب اینه که چند سالی است که مشابه اکثر کشورهای اروپایی رشته حسابداری از مقطع کارشناسی در دانشگاهها حذف شده و صرفا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا وجود داره.

“درآمد حسابداری در ترکیه” بدین ترتیب است که سیستم مالیاتی ترکیه بسیار پیشرفته تر از ایران می باشد. البته حق هم دارند چون اینها درآمد نفت ندارند و مملکتشون با مالیات می چرخد .شرکتها در ترکیه هر ۳ ماه یک بار باید اظهارنامه مالیات بر درآمد و همچنین ارزش افزوده بدهند.به خاطر همین موضوع تقاضا برای حسابداری در ترکیه خیلی بالامی باشد. البته این نکته هم هست که استانداردهای حسابداری ترکیه ترجمه استانداردهای بین المللی حسابداری می باشد. به همین خاطر بسیار مشابه ایران است.

دراین کشور بنا به اظهارات انجام شده حسابدار رسمی و مشاور مالی و حسابرس مستقل وجود دارد. با داشتن مدارک بین المللی حسابرسی هم می شود اینجا کار کرد. با اجرای قانون تجارت جدید ترکیه فرصت و بازار بزرگی برای حسابدارا ایجاد میشود. چرا که تمامی شرکت ها بالاجبار باید حسابرسی بشوند. قبلا این حکم صرفا برای شرکت های سهامی عام لازم الاجرا بود. اون طوری که میگویند در حال حاضر در ترکیه ۴۰.۰۰۰ حسابرس مجوز فعالیت از مراجع قانونی رو دارند.خدمات حقوقی

درآمد حسابداری در ترکیه

“با توجه به این اطلاعات برای درآمد حسابداری در ترکیه این طور نیست که برای کار کردن در زمینه حسابداری و مالیاتی در کشور ترکیه فقط مدرک و تسلط به زبان ترکی کافی نیست !شرط لازم برای کار در این کشور آموزش قوانینی مثل قانون مالیاتهای مستقیم ، قانون بیمه و کار ، قانون تجارت و … می باشد.”

 

رشته حسابداری در ترکیه

آیا شما هم میخواهید دررشته حسابداری در ترکیه تحصیل کنید؟ این عالیست.

ازجمله بهترین و معروفترین دانشگاههای این کشور”دانشگاه کوچ“و”دانشگاه بیلکنت“، رشته حسابداری رادر مقاطع مختلف ارائه میدهند. این یعنی شمامیتوانید رشته حسابداری مالی، حسابداری مدیریتی، حسابرسی مستقل ودیگر گرایشهای این رشته رادر یکی ازبهترین دانشگاههای ترکیه بدست آورید.

درسالهای اخیر،شاهدهجوم دانشجویان ایرانی به سمت “رشته حسابداری درترکیه” بوده ایم. جای تعجب هم ندارد، چراکه حسابداری رشته بسیارجذابی است و طرافداران زیادی دارد که همواره بازار کار به افراد کارشناس و متخصص در زمینه امور حسابداری و حسابرسی شرکت هاو موسسه های مختلف، نیاز دارد.از اینروکار شما آسان است ، با فرسان همراه باشید تا هرآنچه که نیازدارید درموردتحصیل دررشته حسابداری ترکیه بدانید رابه شما بگوییم.

 • “شرایط تحصیل حسابداری درترکیه”
 • “هزینه ها و شهریه تحصیل حسابداری درترکیه”
 • “بهترین دانشگاههای حسابداری در ترکیه”
 • “بورسیه رشته حسابداری در ترکیه”
 • “مقاطع رشته حسابداری ترکیه گرایش های ارشدو دکتری”
 • “اصول حسابداری در ترکیه”
 • “نرم افزارهای رایج حسابداری درترکیه”
 • “حقوق حسابداردر ترکیه”
 • “شرایط استخدام حسابدار درترکیه”