تفاوت حسابداری در ایران و کانادا

تفاوت حسابداری در ایران و کانادا چگونه می باشد؟

تفاوت حسابداری در ایران و کانادا” را می توان اینگونه تفسیر کرد که درایران به این صورت می باشد که دوره بسیاری از حرفه ها و شغل ها در شرکت ها با مشکلاتی مواجه شده اند . از مهمترین آنها افت اقتصادی در امور مالی می باشد . که دراین صورت بیشتر شغل ها به علم حسابداری نیاز دارند0 در قدیم بیشتر مشاغل مالی بردوش مدیران بود و به ندرت به مشکل می خوردند و چون مسائل مالی خیلی پیشرفته تر شده است 0 فعالیت در این عرصه نیاز به مهارت هایی دارد .خدمات مالی و حسابداری

“برای جمع کردن این مشکلات و بررسی آنها باید شخصی باشد که به امور حسابرسی آشنایی کافی را داشته باشد . و بدین صورت تمام دانش آموختگان این رشته آمادگی لازم و حضور در بازار کار را دارند.” فرصتهای حرفه ای یک حسابدار درایران بسیارگسترده می باشد . و همین طور تعداد بیکاران این حرفه در حسابداری در ایران نسبت به سایر مشاغل کمتر می باشد.شرکت حسابداری

درمورد حسابداری در کانادا اینگونه می توان گفت که ازحقوق حسابدار در کانادا اینطور استنباط می شود که در این کشور این نیاز بیش تر حس می شود و به دلیل وجود شرکت های کوچک و بزرگ بسیار، موقعیت های شفلی بسیاری برای افرادی که در حوزه حسابداری تحصیل کرده و تخصص دارند وجود دارد. حتی جالب است بدانید که با توجه تامین بخش مهمی از بودجه دولتی از طریق مالیات، تامین و وجود قوانین جامع مالیاتی اهمیت این جامعه به متخصصین امر حسابداری رو دو چندان می کند.فرسان

“بنابراین باید اطلاعات کامل از مهاجرت کاری به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا داشته باشید”، چرا که مهم ترین مسئله در دریافت راحت و سریع این ویزا قدم برداشتن با برنامه ریزی و دانش کامل درمورد آن است.

بازار کار و حقوق و تفاوت حسابداری در ایران و کانادا

اکثر کسانیکه که در رشته حسابداری تحصیل می کنند، مدام به این موضوع فکر می کنند که تنها موقعیت های شغلی در این حوزه کار در بانک ها و موسسات مالی و شرکت های حسابداری است. حتی دیده شده که این تفکر در زمان مهاجرت به یک کشور دیگر مثل کانادا نیز پابرجا بوده است.

“اگر چه این موسسات بزرگترین کارفرمایان بخش مالی هستند، اما فرصت های شغلی متفاوت تری نیز وجود دارد، مثل شرکت های دولتی یا خصوصی همان طور که در ابتدا هم ذکر شد، غیرممکن است شما در شرکت، کارخانه، کارگاه یا سازمانی قدم بگذارید و در آن جا با یک حسابداری یا یک گروه حسابداری برخورد نکنید. تمام شرکت ها دارای بخش مالی هستند.”

اگر به دنبال حقوق حسابداری در کاناد یا اگر قصد مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا را دارید آن هم به عنوان یک حسابدار، بهتر است بدانید که شاید این کار یعنی یافتن یک شغل در این حوزه مانند ایران، آسان و راحت نباشد اما سخت هم نیست. فقط کافیست رزومه و پرونده خود را به گونه ای آماده کنید که هر کارفرما با دیدن آن متوجه شود که شما همان نیروی کاری هستید که به دنبالش است. 

بخاطراین کار هم نیازی نیست سردرگم شوید، فقط کافیست با یکی از مشاوران یا وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت رتباط برقرار کنید. وکلای ما با دانش و آگاهی بالا در این زمینه شما را تا دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا راهنمایی و همراهی می کنند.

پس برای “تفاوت حسابداری در ایران و کانادا” نیز همان طور که در بالا از حقوق حسابداری در کانادا صحبت شد می توان در مورد آینده این شغل در ایران اینگونه صحبت کنیم که وضعیت نیاز کشور به این رشته در حال حاضر بدین گونه هست که آموزش حسابداران و شرکت مؤثر آنها در فراهم‌آوری اطلاعات مالی دقیق و قابل اعتماد و تجزیه و تحلیل این اطلاعات برای توسعه پایدار در کشور در حال توسعه‌ای مانند ایران اهمیت فراوانی دارد. چرا که وجود اطلاعات دقیق، اعتماد برانگیز، بموقع و مربوط به فعالیت‌های اقتصادی، نه تنها لازم بلکه حیاتی است.

علاوه بر این اطلاعات مالی حاصل از فعالیت‌های اقتصادی که بوسیله نظام‌های حسابداری گزارش می‌شود، می‌تواند از انحراف مسیر پیش‌بینی شده ، اتلاف منابع اقتصادی و اخلال در برنامه‌های توسعه اقتصادی جلوگیری کند. فارغ‌التحصیلان توانمند این رشته مشکلی در زمینه کار ندارند ؛ چون هر فرد سرمایه‌گذار و هر مؤسسه اعتباری برای سرمایه‌گذاری یا اعتبار دادن به حسابدار نیاز دارد.

تفاوت حسابداری در ایران و کانادا

میزان حقوق و درآمد حسابداران درایران

حسابدارانی که در بخش دولتی فعالیت می کنند، مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق می گیرند. حسابدارانی در بخش خصوصی استخدام می شوند، میزان دریافتی متفاوتی دارند و به عواملی مانند میزان تجربه و سابقه کاری، مهارت و توانمندی، آشنایی با نرم افزارهای مرتبط، سطح تحصیلات و نوع توافق صورت گرفته بین دو طرف بستگی دارد.

“با توجه به تحقیقات صورت گرفته در مورد تفاوت حسابداری در ایران و کانادا توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور، گروه های مختلف شغلی از نظر درآمدی مورد بررسی قرار گرفته اند. بر این اساس متوسط حقوق و درآمد حسابدار در گروههای شغلی مختلف استخراج شده است.مطابق با این تحقیق حقوق حسابدار که به عنوان کارشناس در حوزه های مختلف در کشور ایران مشغول بکار است متفاوت می باشد.”خدمات حقوقی