حسابداری در آلمان

شرایط حسابداری در آلمان

برای اینکه سامانه حسابداری در آلمان را بشناسیم باید هدفهای آن را در این کشور به خوبی بدانیم . با شناخت قانون می توان تمام هدفهای حسابداری در این کشور را به تعریف کرد . می توان عوامل حسابداری درآلمان را این طور خلاصه کرد :

تاثیر قوانین مالیاتی در حسابداری ـ راه های گوناگونی در بین شرکت ها برای گرفتن صورتهای مالی وجود دارد ـ تظریه های مختلفی برای نشان دادن گزارش عادلانه دراولویت می باشد – شغل حسابداری درآلمان همراه با قوانین می باشد – اگر در قوانین مالیاتی تغییرایجاد شود باعث می شود حسابداری درآلمان نیز قوانینش تغییر کند .خدمات مالی و حسابداری

تحصیل حسابداری درآلمان

“فراگیری دراین رشته باعث می شود دانشجویان بتوانند ذخیره اطلاعات مالی و تهیه گزارشات بپردازند . سبب می شود که مدیران و شرکت ها برای گرفتن بهترین ایده و تصمیم درهرشرایطی کمک کنند . “فراگیری حسابداری درآلمان یک موقعیت خوب می باشد که آینده خیلی خوبی را افراد داشته باشند . چون اقتصاد آلمان بسیار وسیع است و این یک امتیاز می باشد.شرکت حسابداری

تحصیل حسابداری در آلمان در مقطع کارشناسی

دراین مقطع باید چهارسال درس خواند یا آلمانی یا انگلیسی را باید بلد باشند و بخاطر اینکه در این مقطع دانشجویان قبول شوند باید تسلط کامل در زبان آلمانی یا انگلیسی را داشته باشند و خود را ثابت کنند چون بیشتر دروسی که تدریس می شود به زبان آلمانی است. مدارک مورد نیاز برای دانشگاه های حسابداری در آلمان :

“ترجمه مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی ـ قبولی در دانشگاه سراسری ـ مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ـ قبولی دردانشگاه و دوره یکساله “(دانشجویان قبل وارد شدن به آلمان باید یه دوره یکساله کالج را بگذرانند)فرسان

تحصیل در رشته حسابداری درآلمان مقطع کارشناسی ارشد

“فراگیری دراین مقطع به دانشجویان کمک می کند که بسیاری از تبحرات حسابداری را دراقتصاد یاد بگیرند و به موفقیت های عالی برسند و باعث می شود دانشجویان آماده شوند برای آزمونهای حسابداری در آلمان .”

مزایای تحصیل در رشته حسابداری درآلمان مقطع کارشناسی ارشد

“کسب مدرک در رشته تحصیلی کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) حسابداری در آلمان، دارای فواید متعددی می باشد” . هر چند که بدست آوردن مدرک کارشناسی در رشته حسابداری یک هدف عالی محسوب می‌شود اما تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این رشته می‌تواند دنیای جدیدی برای دانشجویان ایجاد کند.  به طور کل می‌توان گفت تحصیل در رشته حسابداری درآلمان مقطع (کارشناسی ارشد) دارای چهارمزیت مهم زیر است.

ـ انعطاف پذیری در مسیر پیدا کردن شغل حسابداری درآلمان

ـ پتانسیل‌های بالا برای افزایش درآمد

ـ ساختن یک برند شخصی قوی تر

ـ شروع کار قبل از پایان دوره تحصیل حسابداری در آلمان

تحصیل رشته حسابداری در آلمان و بازار کار آن

دردید حرفه و شغل؛ حسابداری خیلی سریع درحال تبدیل به پرسودترین مشاغل می باشد.بخاطر معاملات کلان در سراسر دنیا به کسانی که از این شغل حرفه ای هستند بیشتراز گذشته نیاز پیدا می شود.کشور آلمان چون از نظر معاملات تجاری بسیار درگیر می باشد نیاز به بهترین حسابداران را می باشد.بنابراین باعث شده که دانشجویان بسیاری پا به این کشور بگذارند و حسابداری در آلمان را شغل خود قرار دهند و همیشه سعی دارند که تجربیات بسیاری دراین زمینه داشته باشند و به دنبال فرصتهای شغلی بسیاری هستند.

پیشرفت استانداردهای حسابداری در آلمان

“حسابداری درآلمان بین گزارشات مالی تلفیقی و غیرتلفیقی تفاوت می گذارد .” از صورت  های مالی غیرتلفیقی به عنوان مبنای تصمیم  گیری تقسیم سود یک شرکت استفاده می  شود و تا کنون گزارش آن بر اساس GGAAP الزامی بوده است. این صورت  ها از طریق انطباق درآمد دفتری و مالیاتی ارتباط نزدیکی با اظهارنامه مالیاتی دارند و در نتیجه بر بار مالیاتی یک شرکت تأثیر می  گذارند. صورت  های مالی تلفیقی بر اساس صورت  های مالی غیرتلفیقی مربوط به کل گروه شرکت به دست می  آید. بر خلاف صورت  های مالی غیرتلفیقی، صورت  های مالی تلفیقی اهداف اطلاع  رسانی دارند.خدمات حقوقی

هرچند به لحاظ فنی از صورت  های مالی غیرتلفیقی گروه مربوطه استخراج می  شوند اما اقلام اختیاری حسابداری معمولاً بر اساس نیازهای خاص گروه در خصوص بازارهای سرمایه مجدداً ارزیابی می  شوند. در نظام حسابداری در المان، صورت  های مالی تلفیقی تأثیر مستقیمی بر سیاست تقسیم سود ندارد و سطح انطباق رسمی بین درآمد دفتری و درآمد مالیاتی پایین است. در این نظام اظهارنامه  های مالیاتی تلفیقی وجود ندارد.

“در ارتباط با پیشرفت سریع استانداردهای حسابداری در سراسر دنیا و افزایش وابستگی شرکت  های آلمانی به بازارهای سرمایه بین  المللی، قانون تسهیل افزایش سرمایه آلمان تصویب شد.”  این قانون به شرکت  های عضو بورس امکان می  داد تا صورت  های مالی تلفیقی خود را به جای GGAAP بر اساس هر کدام از مجموعه   استانداردهای بین  المللی پذیرفته  شده تهیه کنند.

حسابداری در آلمان