تمامی منازل مسکونی در کشور بیمه می‌شوند

تمامی منازل مسکونی در کشور بیمه می‌شوند

تمامی منازل مسکونی در کشور بیمه می‌شوند

تمامی منازل مسکونی در کشور بیمه می‌شوند:

معاون طرح و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران گفت: تمامی منازل مسکونی با تصویب «صندوق بیمه خسارت حوادث طبیعی» در مجلس به زیر پوشش چتر بیمه می روند.خدمات مالی و حسابداری ، شرکت حسابداری

تمامی منازل مسکونی در کشور بیمه می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رحیم مصدق افزود: ایران در معرض حوادث طبیعی مختلفی قرار دارد و این حوادث خسارت های زیادی به مردم وارد می کند از اینرو ایده ای مطرح شد مبنی بر اینکه حوادث طبیعی زیر پوشش چتر بیمه قرار گیرد.

وی اظهارداشت: شرکت های بیمه ای در حال حاضر چنین کاری را انجام می دهند اما فراگیر نیست. فرسان

معاون طرح و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران گفت: ایده مزبور منجر به این شد که مجلس شورای اسلامی صندوقی به نام «بیمه خسارت حوادث طبیعی» را مصوب کند.

وی افزود: قرار بر این است که در فاز نخست تمامی منازل مسکونی کشور با مبلغی زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

مصدق بیان داشت: اگر در اثر وقوع هرگونه حوادث طبیعی از قبیل سیل، زلزله و غیره منازل مسکونی دچار خسارت شدند بخش اعظمی از خسارت بوسیله صندوق جبران خواهد شد.خدمات حقوقی

وی ادامه داد: برای اینکه مردم برای بیمه کردن منازل خود تشویق شوند قرار بر اینکه بخشی از حق بیمه را خود دولت پرداخت کند.

معاون طرح و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران گفت: افرادی که زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند تمامی حق بیمه از سوی دولت پرداخت خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون شرکت های بیمه در کشور انواع حوادث طبیعی را در قالب های مختلف به شکل مستقل و به همراه بیمه آتش سوزی زیر پوشش قرار می دهند اما نکته ای که وجود دارد اینکه مردم به هر دلیلی از جمله عدم اطلاع از مزایایی این بیمه ها ممکن است بیمه نامه ای خریداری نکرده باشند.

مصدق اظهارداشت: عمده مزیت صندوق بیمه خسارت حوادث طبیعی این خواهد بود که همه منازل مسکونی زیر پوشش قرار می گیرند.

وی ادامه داد: سازو کاری که برای این کار پیش بینی شده اینکه دریافت مبلغی از حق بیمه از طریق قبوض برق و پرداخت بقیه از بودجه دولتی همه منازل زیرپوشش قرار گیرند.

معاون طرح و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران گفت: بیمه عامل جبران خسارت است اما این اعتقاد هم درست که بیمه نیز می تواند در افزایش ایمنی و کاهش حوادث نقش داشته باشد.

وی افزود: برای اینکه حوادث طبیعی از قبیل سیل و زلزله خسارت کمتری به سازه ها و ساختمان ها وارد کند باید به مبحث استاندارد سازی و مقاوم کردن منازل مسکونی بیش از پیش توجه داشت و صنعت بیمه هم می تواند در این زمینه نقش آفرینی کند.تمامی منازل مسکونی در کشور بیمه می‌شوند

منبع خبر