بررسی “سیستم مالی” و پیشنهادهای رفع ایراد آن، بررسی های مرتبط با تدوین چرخه حسابداری مناسب با نوع فعالیت شرکت و ارائه پیشنهادهای سازنده در زمینه امور مرتبط با حسابداری واحد تجاری از جمله خدمات این بخش می باشد .

مشاوره مالی

همه میدانیم که به احتمال زیاد در طول زندگی خود به مشاوره مالی احتیاج خواهیم داشت، و ممکن است کمک کند مقدار بزرگی از پول خود را از دست ندهید. هدف ما در این مقاله این است که اطلاعات لازم برای یافتن مشاور خوب را در اختیار شما بگذاریم، که اگر بدنبال مشاور مالی خوب هستید بتوانید راحت تر تصمیم گیری کنید.

مشاور مالی تخصصهای گوناگونی دارد، اما به طور کل مشاور مالی به شما کمک میکند که شما پول خود را در جایی سرمایه گذاری کنید که به اهداف مالی خود برسید. این اهداف میتوانند بازنشستگی، کمتر کردن تعهدات مالیاتی، بودجه بندی، کاهش بدهی یا افزایش درآمد باشد. همچنین در کنار کمک کردن به شما برای رسیدن به اهداف مالی، میبایست به شما کمک کند تا درک بیشتری در مورد استراتژیهای تصمیمات سرمایه گذاری کسب کنید.

بعضی از”مشاوران مالی” به طور اختصاصی در مشاوره سرمایه گذاری در بازار بورس تمرکز دارند، بسیاری از مشاوران تخصصشان در سایر حوزه های مشاوره مالی میباشد، بیشتر مشاوران مالی در یک یا بیشتر از این حوزه ها تخصص دارند، و وسعت سرویسهای هر مشاور متفاوت است. هر مشتری منحصر به فرد است و اولویتهای متفاوتی دارد، بنابراین مطمئن شوید مشاور شما در حوزه مورد نیاز شما تخصص کافی را دارا میباشد.

آیا به مشاوره مالی نیاز دارم؟

“اکثر مشاوران مالی براساس تجربه ارزش مشاور مالی تخصصی راخوب میدانند،و بعضا برخی ازآنها ترجیح میدهند زمان خود را در کارهای دیگر کسب و کارشان صرف کنند. یک مشاور مالی خوب به شما این امکان را می دهد تا از اشتباهات جلوگیری کنید، فرصتها را بیابید، در زمان استرس کمک کند تا بر اساس برنامه پیش بروید، و ریسک در زمینه مالیات و دیگر زمینه ها را به صورت هوشمندانه مدیریت کنیدکه درنتیجه به دارایی های خودبیافزایید.”

مشاور مالی کیست؛ آشنایی با وظایف و نحوه عملکرد مشاور مالی

ممکن است تابه حال درمورد وظایف و”مسئولیت‌ های مشاوره مالی” کنجکاو شده‌ باشید؛اینکه مشاور مالی با پول شما چه می‌کند، چطور درمورد سرمایه‌ گذاری‌ های مختلف و نتایج آنها تصمیم‌ می‌گیردو بهترین عملکرد را برای شما انتخاب می‌کند. مشاوران مالی وظایف متعددی دارند و با توجه به شرایط فعلی شما ازنظر مالی و اهدافی که برای آینده درنظر دارید، توصیه‌های خود را برای سرمایه‌گذاری ارائه میکنند.

مشاور مالی: برنامه‌ریز، مربی، شریک

دراین مبحث به این میپردازیم که “مشاوره مالی” در حقیقت، شریک برنامه‌ریزی شما است. برای دستیابی به این اهداف، به کسی نیاز دارید که برای تحقق این برنامه‌ها به شما در برنامه‌ریزی کمک کند. اینجا درست همان‌جایی است که نیاز به مشاور مالی را احساس خواهید کرد. انتخاب صحیح یک مشاور مالی، بسیار حیاتی است. شما و مشاور مالی‌ای که انتخاب کرده‌اید.

همراه باهم،موضوعات مختلف رابررسی میکنید؛از جمله اینکه باید چقدرپول پس‌انداز کنید،چه نوع حساب بانکی بازکنید، چه نوع بیمه‌ای داشته باشیدونیز برنامه‌های “پرداخت مالیات” رابررسی میکنید.همراه فرسان باشید.

علاوه‌ براین،”مشاور مالی”نقش یک مربی رابازی میکند. بخشی از “وظیفه‌ ی مشاور مالی” این است که به شما کمک کند تا هر آنچه که در مسیر دستیابی به هدفتان وجود دارد، شناسایی کنید و آن را بشناسید. فرایند آموزش، ممکن است شامل اطلاعات جزئی و مشاوره‌ های دقیق درموردموضوعات مالی باشد. مشاوره مالی

قدم اول در “مشاوره‌ ی مالی“، اطلاع از وضعیت سلامت مالی شما است. اگر به‌درستی ندانید که درحال‌حاضر چه شرایطی دارید، نمی‌توانید برای آینده برنامه‌ریزی کنید.شرکت حسابداری

مشاوره مالی

نظارت مداوم بر زندگی و شرایط مالی شما

بدینگونه یکی از” وظایف مشاوران مالی”، نظارت مداوم بر شرایط اقتصادی شما است. به‌ طور مرتب، توضیحات و اطلاعاتی درمورد شرایط فعلی‌ تان از طرف مشاور مالی دریافت خواهید کرد. برای اینکه میزان پیشرفت و اهداف‌تان را بازبینی کنید، به‌طور مرتب با مشاورتان جلسات گفت‌وگو خواهید داشت. برقراری ارتباط ازطریق ویدئو‌چت می‌تواند تعداد دفعات این جلسات را بیشتر کند.خدمات مالی و حسابداری

سخن آخر

همه‌ی “مشاوران مالی” به یک اندازه دارای مهارت وتبحر در ارائه‌ی “مشاوره‌ های مالی” نیستند و قطعا خدمات مشابهی ندارند. بنابراین قبل از مراجعه به هر مشاور، حتما تحقیق کنید تا بهترین مشاور را انتخاب کنید؛ مشاوری که بتواند نیازهای برنامه‌های مالی‌تان را شناسایی کند و در راه رسیدن به اهداف مالی، یار و همراه‌ تان باشد. قبل از انتخاب هر فرد به‌عنوان مشاوره مالی، حتما مجوزها و گواهی‌نامه‌های او را بررسی کنید و درمورد ساختار درآمدی مدنظر آن مشاور، اطلاعات دقیق به‌دست آورید.فرسان