مشاوره مالی چیست؟

همه میدانیم که به احتمال زیاد در طول زندگی خود به مشاوره مالی احتیاج خواهیم داشت، و ممکن است کمک کند مقدار بزرگی از پول خود را از دست ندهید. هدف ما در این مقاله این است که اطلاعات لازم برای یافتن مشاور خوب را در اختیار شما بگذاریم، که اگر بدنبال مشاور مالی خوب هستید بتوانید راحت تر تصمیم گیری کنید.

“مشاورمالی” تخصصهای گوناگونی دارد،امابه طورکل مشاور مالی به شماکمک میکندکه شما پول خودرادرجایی سرمایه گذاری کنیدکه به اهداف مالی خود برسید.این اهداف میتوانند بازنشستگی،کمتر کردن تعهدات مالیاتی، بودجه بندی، کاهش بدهی یا افزایش درآمد باشد. همچنین در کنار کمک کردن به شما برای رسیدن به اهداف مالی، میبایست به شما کمک کند تا درک بیشتری درمورد استراتژیهای تصمیمات سرمایه گذاری کسب کنید.

بعضی از”مشاوران مالی” به طور اختصاصی درمشاوره سرمایه گذاری در بازار بورس تمرکزدارند، بسیاری ازمشاوران تخصصشان درسایر حوزه های مشاوره مالی میباشد، بیشترمشاوران مالی در یک یابیشتر از این حوزه هاتخصص دارند، و وسعت سرویسهای هرمشاور متفاوت است. هر مشتری منحصربه فرد است و اولویتهای متفاوتی دارد، بنابراین مطمئن شویدمشاور شما درحوزه موردنیاز شما تخصص کافی رادارا میباشد.

مشاوره مالی دقیقا چیست ؟

اگربه مسیر موفیقت افرادبزرگ وافراد مشهورو موفق درحیطه مالی وسرمایه گذاری نگاه کنید خیلی سریع میتونیدبفهمید که علت موفقیت آنها نه سرمایه زیاد بوده نه هوش برتر، بلکه نوع سرمایه گذاری درست وهدفمند است که انجام داده اند وانتخاب درست در این زمینه ورسیدن هرچه سریع تر به موفقیت مالی و تارگت های بزرگ جز با مشورت کردن با مشاوران مالی متخصص و خبره به دست نمی آید.پس در نظر گرفتن مشاوره مالی برای سرمایه گذاری وشروع کسب و کار جزو اصلی ترین مواردی است که باید به آن رسیدگی کرد.

پس به جای اینکه وقت خودمونو طلف کنیم هرچه زودتر برای کسب وکار و سرمایه گزاریمون از یه مشاور مالی متخصص وقت مشاوره وراهنمایی بگیریم . میتونم این پیشنهاد جذاب رو بهتون بدم که فقط با یه تماس و خیلی سریع میتونین همین حالا با مشاورین مالی حرفه ای گروه خدمات مالی فرسان ارتباط برقرار کنید و ازتجربیاتشون نهایت استفاده رو ببرید.این فرصت رواز دست ندید.

مشاور مالی کیست؟ به چه کسی میگن مشاور مالی؟ یا خودمونی تر بگیم مشاوره مالی کیه ؟ دقیقا به کی میگن ؟ مشاور مالی چیکار میکنه ؟ در مورد چی توضیح میده ؟ چه طوری یه مشاوره مالی خوب پیدا کنیم ؟ مشاور مالی باید چه مشخصه های خوبی داشته باشه تا بشه بهش اعتماد کرد ؟

“مشاورهای مالی” ازجمله مشاوران فرسان به اینشکل عمل میکنندکه ابتداشما نیازها واهداف موردنظرتان راباآنها در میان میگذاریدسپس مشاوران مالی متناسب بانیازشما وکسبوکار شماراهکار هایی ارائه میدهند که عمل کردن به آنها به عهده خود شما میباشد. یک مشاور مالی مانند فردی دلسوزکه دغدغه کسب و کارشما را داردمیتواند در کنارشما باشد و با راهنمایی های مفید برپایه دانش و تجربه و شناخت بازارهای مالی و تجارت شما از آسیب رسیدن مالی به شماجلوگیری کند. اخذ فوری گواهینامه ایزو

 

دربرخی مواقع افراد وصاحبان کسبوکارها و مدیران شرکت ها وسازمانها با بیتوجهی به اهمیت وجودیک “مشاورمالی”خبره درکنار خود مقادیر زیادی ازسرمایه و منابع خود را از دست میدهندو مقدار زیادی پول از بین میرود.اگر شما صاحب کسب و کار هستید یامدیر عامل شرکت یا سازمان هستید ویا حسابدار فرقی نمیکند حتما در طول سابقه شغلی خود به یک مشاور مالی با تجربه و آگاه در کنار خود نیاز دارید مشاوری که پستی ها و بلندی های فراوان راه پر پیچ و خم مالی را دیده باشد و برای هر کدام یک راهکار بتواندارائه کند.

درچه زمانی شما به مشاوره مالی نیازدارید؟” وقتیکه شمابه مشاور مالی نیازداریداز2حالت خارج نیستی اشما برای شخص خودتان به مشاور مالی نیازداریدیا برای شرکت یاکسبوکارو یاسازمان خودبه مشاور مالی نیاز داریدبرای مثال:اگر برای خودتان نیاز داشته باشید احتمالا تصمیم به خرید خانه ای ویلایی یا یک ملک با موقعیت رشد مناسب یا قصد تحصیل در دانشگاه یا برای آینده خود دارید، یا به طور کلی نیاز به مشاوره مالی در جهت برنامه ریزی های مالی خود در آینده دارید نیازمند یک مشاور مالی شخصی برای خود هستید تا بتوانید در زمینه های مورد نظر گامی استواربردارید.

از”وظایف مشاوره مالی“که توسط شما انتخاب شده است درکنارشما به بررسی موضوعات مختلف موردنیازشمامیپردازد،از جمله اینکه چه میزان پول باید پس‌انداز کنید، برای شروع به چه مقدار سرمایه گذاری نیاز دارید یا از چه راه هایی سرمایه گذار جذب کنید چه نوع حساب بانکی برای خود باز کنید، چه نوع بیمه‌ای داشته باشید قوانین مربوط به بیمه را چگونه در نظر بگیرید و همچنین برنامه های پرداخت مالیات را نیز بررسی می‌کنید که بخشی مهم برای جلوگیری ازهدررفتن بخش زیادی ازپول شما به عنوان جریمه مالیاتی یا دیرکرد میباشدهمچنین شاید بیشترازآنچه استحقاق شماست مالیات بپردازید.

درهمین جا دقیقادر شروع کار ممکنه مشاوره‌ مالی فقط درزمینه پس‌انداز وسرمایه ‌گذاری باشدوگام های بعدی نیازمندبررسی وتحلیل بیشترمیباشد.اما زمانی که شروع به پیشرفت کنید و در شرایطی مطلوب قرار بگیرید، مشاور مالی شما می تواند شما را در زمینه های مالی و سرمایه گذاری و مالیاتی و یاری دهد.اگر به مشاوره مالی نیاز داریدوقت را طلف نکنید وهمین الان با مشاورین مالی خبره فرسان تماس بگیرید.

مشاوره مالی

آیا به مشاوره مالی نیاز دارم؟

“اکثر مشاوران مالی براساس تجربه ارزش مشاور مالی تخصصی راخوب میدانند،و بعضا برخی ازآنها ترجیح میدهند زمان خود را در کارهای دیگر کسب و کارشان صرف کنند. یک مشاور مالی خوب به شما این امکان را می دهد تا از اشتباهات جلوگیری کنید، فرصتها را بیابید، در زمان استرس کمک کند تا بر اساس برنامه پیش بروید، و ریسک در زمینه مالیات و دیگر زمینه ها را به صورت هوشمندانه مدیریت کنیدکه درنتیجه به دارایی های خودبیافزایید.”

بررسی “سیستم مالی” و پیشنهادهای رفع ایراد آن، بررسی های مرتبط با تدوین چرخه حسابداری مناسب با نوع فعالیت شرکت و ارائه پیشنهادهای سازنده در زمینه امور مرتبط با حسابداری واحد تجاری از جمله خدمات این بخش می باشد .

مشاور مالی کیست؛ آشنایی با وظایف و نحوه عملکرد مشاور مالی

ممکن است تابه حال درمورد وظایف و”مسئولیت‌ های مشاوره مالی” کنجکاو شده‌ باشید؛اینکه مشاور مالی با پول شما چه می‌کند، چطور درمورد سرمایه‌ گذاری‌ های مختلف و نتایج آنها تصمیم‌ می‌گیردو بهترین عملکرد را برای شما انتخاب می‌کند. مشاوران مالی وظایف متعددی دارند و با توجه به شرایط فعلی شما ازنظر مالی و اهدافی که برای آینده درنظر دارید، توصیه‌های خود را برای سرمایه‌گذاری ارائه میکنند.

مشاور مالی: برنامه‌ریز، مربی، شریک

دراین مبحث به این میپردازیم که “مشاوره مالی” در حقیقت، شریک برنامه‌ریزی شما است. برای دستیابی به این اهداف، به کسی نیاز دارید که برای تحقق این برنامه‌ها به شما در برنامه‌ریزی کمک کند. اینجا درست همان‌جایی است که نیاز به مشاور مالی را احساس خواهید کرد. انتخاب صحیح یک مشاور مالی، بسیار حیاتی است. شما و مشاور مالی‌ای که انتخاب کرده‌اید.

همراه باهم،موضوعات مختلف رابررسی میکنید؛از جمله اینکه باید چقدرپول پس‌انداز کنید،چه نوع حساب بانکی بازکنید، چه نوع بیمه‌ای داشته باشیدونیز برنامه‌های “پرداخت مالیات” رابررسی میکنید.همراه فرسان باشید.

علاوه‌ براین،”مشاور مالی”نقش یک مربی رابازی میکند. بخشی از “وظیفه‌ ی مشاور مالی” این است که به شما کمک کند تا هر آنچه که در مسیر دستیابی به هدفتان وجود دارد، شناسایی کنید و آن را بشناسید. فرایند آموزش، ممکن است شامل اطلاعات جزئی و مشاوره‌ های دقیق درموردموضوعات مالی باشد. مشاوره مالی

قدم اول در “مشاوره‌ ی مالی“، اطلاع از وضعیت سلامت مالی شما است. اگر به‌درستی ندانید که درحال‌حاضر چه شرایطی دارید، نمی‌توانید برای آینده برنامه‌ریزی کنید.شرکت حسابداری

مشاوره مالی

نظارت مداوم بر زندگی و شرایط مالی شما

بدینگونه یکی از” وظایف مشاوران مالی”، نظارت مداوم بر شرایط اقتصادی شما است. به‌ طور مرتب، توضیحات و اطلاعاتی درمورد شرایط فعلی‌ تان از طرف مشاور مالی دریافت خواهید کرد. برای اینکه میزان پیشرفت و اهداف‌تان را بازبینی کنید، به‌طور مرتب با مشاورتان جلسات گفت‌وگو خواهید داشت. برقراری ارتباط ازطریق ویدئو‌چت می‌تواند تعداد دفعات این جلسات را بیشتر کند.خدمات مالی و حسابداری

سخن آخر

همه‌ی “مشاوران مالی” به یک اندازه دارای مهارت وتبحر در ارائه‌ی “مشاوره‌ های مالی” نیستند و قطعا خدمات مشابهی ندارند. بنابراین قبل از مراجعه به هر مشاور، حتما تحقیق کنید تا بهترین مشاور را انتخاب کنید؛ مشاوری که بتواند نیازهای برنامه‌های مالی‌تان را شناسایی کند و در راه رسیدن به اهداف مالی، یار و همراه‌ تان باشد. قبل از انتخاب هر فرد به‌عنوان مشاوره مالی، حتما مجوزها و گواهی‌نامه‌های او را بررسی کنید و درمورد ساختار درآمدی مدنظر آن مشاور، اطلاعات دقیق به‌دست آورید.فرسان