ارائه مشاوره لازم در زمینه صدور بیمه نامه مناسب و دارای پوشش کافی و همچنین بررسی شرایط صدور بیمه نامه از خدمات این بخش می باشد.خدمات مالی و حسابداری

“بیمه یکی از آشناترین واژه‌ هاییست و به یک مسئله عام و فراگیر هم تبدیل شده است.”گاه از مشکلات بیمه‌ها سخن می‌گوییم و گاه مزیت‌های آن را بررسی می‌کنیم و در مورادی نیز با آن به صورت مستقیم سر و کار داریم و ممکن است اموال و یا اشخاص را تحت بیمه‌های مختلف قرار دهیم یکی از جالب ترین مشاغلی که در اینجا بررسی خواهیم کرد مشاوره بیمه است.مشاوران بیمه به منظور اطلاع رسانی در خصوص انواع بیمه ها به افراد و شرکت‌ها مشاوره میدهند.شرکت حسابداری

در اینجا قصدبررسی بیمه و یا انواع آن رانداریم وبه طورمشخص به نقشوشغل “مشاور بیمه” خواهیم پرداخت چرا که این شغل در حال حاضر هم بازار کار خوبی دارد و هم در معرض دید افراد مختلف است و مخاطبان علاقه دارند تا در خصوص چیستی و چگونگی آن تحقیق کنند و یا حتی ممکن است به دنبال توصیه‌هایی برای موفقیت در این شغل باشند.

مشاوره بیمه کیست؟

بدینگونه بایدابتداتصورمان از”مشاور بیمه“راموردارزیابی قراردهیم.چراکه مشاغل زیادی بااشتراکات فراوان دراین رشته وجود دارد مثل کارگزار بیمه و یا کارشناس بیمه.مشاور بیمه بیش از آن که به کارشناس بیمه شباهت داشته باشد به کارگزاری بیمه شبیه است. اما کارگزار بیمه عنوانی به مراتب کلی تر است.فرسان

“تفاوت کارشناس بیمه با مشاوره بیمه در دو موضوع خلاصه می‌شود اول آن که کارشناس بیمه ممکن است به صورت رسمی به استخدام ارگان‌های دولتی مانند دادگستری درآید در حالی که مشاور بیمه یک شغل آزاد و مستقل محسوب می‌شود. دیگر آن که مشاور بیمه امری است برای فروش بهتر و راهنمایی افراد حقیقی و حقوقی در جریان بیمه اما کارشناس بیمه معمولا بعد از عمل بیمه گزاری کارآیی دارد.”

و”تفاوت مشاور بیمه با کارگزار”نیزدر نوع خدمتی که انجام میدهند و یااهداف آن نیست. مشاور بیمه تنها به مشاوره به عنوان راهنمایی و یک موضوع تبلیغاتی میپردازد در حالی که کارگزار مستقیما به فروش بیمه اقدام میکند.

تحصیلات مشاور بیمه

آیا “مشاوره بیمه” باید تحصیلات خاصی داشته باشد؟ بهترین جواب این است؛ نه لزوما. در حال حاضر افرادی هستند کا با رشته‌های متفرقه مانند شیمی در کارگزاری بیمه‌ها کار می‌کنند و مشکلی هم برای انجام امور خود ندارند. بنابراین این کار بیشتر به تخصص افراد مربوط است تا تحصیلات.

“رشته مدیریت بیمه”در کشور ماراه اندازی شده است و زمینه ای راایجادکرده است تاافرادمختلف دراین رشته مشغول به تحصیل شود وخوشبختانه دروسی که دراینجا ارائه می‌شود نیز کاربردی هستند. برای ورود بهتر به بازار کار بیمه بهتر است از ابتدا دراین رشته تحصیل کنیدو شانس بیشتری برای ورودبه این کار ایجادکنید.

درآمد و بازار کار مشاوره بیمه

بدینگونه “مشاوره بیمه” معمولا درآمدنسبتا خوبی دارد دربرخی از مراکز افراد به صورت رسمی استخدام می‌شوند و حقوق ثابتی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است که معمولا نزدیک به دو میلیون تومان است اما مشاورین بیمه‌ای که به منزله بازاریاب عمل می‌کنند به صورت پورسانتی حقوق دریافت می‌کنند و معمولا نیز بعد از مدت کوتاهی در صورت موفقیت در جذب افراد حقوقشان به صورت درصدی محاسبه میشود .

مشاوره بیمه

“وبازارکار این شغل درحال حاضربسیارخوب ارزیابی میشودبه صورتی که میتوانیدهمین الان با آگهیهای زیادی دراین خصوص روبرو شوید.معمولا شرایط چندان سختی نیزبرای جذب درنظر گرفته نمیشودامادقت کنیدکه موفقیت دراین کارمستلزم پیگیری وتلاش مداوم است.” اخذ فوری گواهینامه ایزو

“بخاطراینکه دراین شغل به موفقیت برسیدو درآمد خوبی کسب کنیدبهتر است که ازابتدا شرایط موجود هربیمه را مطالعه کنید و تاکید زیادی بر نوع قرارداد،میزان حقوق، پورسانت و درصدی که دریافت میکنید داشته باشید.در کنار این موضوع به مواردی که درخصوص وظایف ومهارت‌ های مشاور بیمه آوردیم دقت کنید. رعایت این موارد به منزله کسب موفقیت شماست.”

چرا به یک مشاور بیمه در خرید بیمه نیاز داریم؟

“لزوم داشتن مشاوره بیمه که امین در هر تصمیم تخصصی لازم به نظر می رسد چرا که در هر تخصصی بخواهیم وارد شویم کاری سخت اما ممکن ولی زمان گیر است در نظر بگیرید که برای یک پرونده دادگاهی می توانید خودتان آن را جلو ببرید اما شما چقدر به مسایل و قوانین آگاه هستید و اینکار چقدر می تواند وقت گیر باشد و چطور می توانیم در نتیجه موثرتر از وجود یک وکیل رفتار کنیم.”