بررسی و نظارت بر انجام وظایف و تکالیف مالیاتی مودیان اعم از مالیات عملکرد و یا ارزش افزوده در جهت انجام صحیح آن و ارائه آموزش های لازم در این زمینه از خدمات مشاوره مالیاتی این موسسه می باشد .خدمات مالی و حسابداری

مشاوره مالیاتی

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن جهت مشاوره مالیاتی را کاری بسیار دشوار و تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب پرداخت مالیات‌هایی به‌مراتب سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد.شرکت حسابداری

بنابراین”پیچیده بودن قوانین مالیاتی باعث سردرگمی مودیان عزیز شده و آنها را در حل مشکلات مالیاتی بسیار درگیر کرده است.” انجام امور مالیاتی بدون آگاهی از علم مالیات می تواند برایتان بسیار دردسر ساز شود. شما حتما باید از افرادی که تخصص این کار را دارند کمک بگیرید ، مالیات یک علم نهفته با قوانین ، ماده و تبصره های بسیاری است که حتما نیاز به یک مشاور مالیاتی متخصص دارید.فرسان

مشاوره مالیاتی چیست و چرا نیاز به آن داریم؟

دراین بخش متوجه میشویم که اگر تا به امروز کسب ‌وکاری را راه ‌اندازی و یا اداره کرده باشید، حتماً با مقوله مالیات آشنایی دارید و اگر برای پرداخت مالیات دچار مشکل شده باشید، حتماً واژه‌هایی مانند مشاور مالیاتی، وکیل مالیاتی، مشاوره دارایی و … به گوشتان خورده است. شاید گاهی تصمیم گرفته باشید که از یکی از شرکت‌های مشاورات مالیاتی  کمک بگیرید.

آنچه در دنیای امروز اتفاق می افتد!

دنیای کسب‌وکار امروز تفاوت‌های بسیاری با روزگاران گذشته دارد. اعمال قوانین متعدد و ظریف، نظام مالیاتی را به میزان زیادی شفاف و قطعی کرده است و می‌توان ادعا کرد که در دریافت و پرداخت مالیات تا حدود زیادی عدالت رعایت می‌شود. قوانین مالیاتی به میزان قابل‌توجهی از نسبیت درآمده‌اند و هرروز نیز قوانین و بخشنامه‌های جدیدتر بر شفاف‌تر شدن و قطعی‌تر شدن نظام مالیاتی می‌افزایند.

بااین‌وجود این قانون‌مند شدن تبعاتی نیز با خود به همراه داشته است. تعدد قوانین، بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌ها، قابل تفسیر بودن آن‌ها و همچنین وجود ابهام و گاهی تناقض در قوانین مالیاتی، افراد عادی را برای درک و فهم آن دچار مشکل کرده است. فردی که تخصصی درزمینه مالیات و قوانین مالیاتی ندارد، در قرائت و فهم قانون و برداشت درست از آن به مشکل برمی‌خورد.

تنظیم صورت‌های مالی به بهترین و درست‌ترین شکل ممکن آن می‌تواند تا میزان بسیاری یک کسب‌وکار را از پرداخت مالیات اضافی معاف کند، اما افرادی که تخصص و تجربه‌ای در این حوزه ندارند و با قوانین مالیاتی آشنایی کافی ندارند از عهده این کار برنمی‌آیند.

مشاورات مالیاتی؛ تنها راه نجات!

استفاده از مشاوره مالیاتی و بهره‌گیری از یک وکیل مالیاتی تنها راهی است که می‌تواند کسب‌وکار شمارا از پرداخت مالیات بیهوده نجات دهد. با استفاده از مشاوران مالیاتی دیگر ترسی از روبرو شدن با مأمورین ممیز اداره مالیات و یا حضور در اداره مالیات نخواهید داشت.

با بهره‌مندی از مشاوران مالیاتی خوب، اسناد، قراردادها و صورت‌های مالی کسب‌وکار شما به بهترین شکل ممکن بسته‌شده و حرف‌وحدیثی برای ممیزان اداره مالیات باقی نمی‌گذارد. همچنین از معافیت‌های مالیاتی و یا تخفیف‌هایی که دولت به‌واسطه شرایط مختلف وضع کرده است آگاه شده و از آن‌ها در زمان درست خود استفاده خواهید کرد.

“برای طی کردن درست مراحل دادرسی مالیاتی، باید از یک وکیل مالیاتی باتجربه استفاده کرد. استفاده درست از مشاوره مالیاتی و به کار گماردن یک وکیل مالیاتی برای دادرسی مالیاتی، به میزان زیادی درصد موفقیت شمارا در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی بالا می‌برد.”

دراین بخش  یک وکیل مالیاتی با آگاهی کامل از قوانین و هم‌چنین رفع نواقص موجود در اظهارنامه مالیاتی شما، قاضی حاضر در هیئت حل اختلاف را مجاب به رد رأی اداره مالیات کرده و از پرداخت مالیات مضاعف توسط مجموعه شما جلوگیری می‌کند.

مشاوره مالیاتی

فواید استفاده از مشاوران مالی و مالیاتی

دراین مبحث به این نتیجه میرسیم که مهم ترین مزایای استفاده از این مشاوره، افزایش آگاهی صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی و حقیقی نسبت به آخرین قوانین مالیاتی و بخشنامه های سازمان امور مالیاتی و چگونگی انجام روند پرداخت مالیات و امور مالی مرتبط با کسب و کارشان است.

وآگاهی از قوانینی که در این زمینه وجود دارد باعث می شود تا بتوان فعالیت قانونی را به گونه ای ادامه داد که متضرر نشد؛ زیرا معمولا بسیاری از جرایم پیش آمده به دلیل نا آگاهی از قوانین مربوطه است.

بدینگونه کارشناسان ما در مشاوره مالیاتی و مالی با سنجش وضعیت فعلی و عملکرد کسب وکار شما بهترین و مناسب ترین برنامه ریزی را برایتان در نظر خواهند گرفت تا مطابق با آن بتوانید در موعد مقرر و مشخص شده به انجام تکالیف مربوطه(مالیات،بیمه،ارزش افزوده و …)بپردازید و علت ها و زمینه های بسیاری از مشکلات احتمالی را که ممکن است در ارتباط با موارد مطرح شده به وجود آیند، برطرف سازید.