می توان گفت صورتهای مالی با اهمیت ترین گزارش مالی برای شرکتها و واحدهای تجاری محسوب می گردد. امروزه گروه های متعددی نظیر بانکها، موسسات مالی و اعتباری، مدیران، تامین کنندگان، سازمانهای دولتی نظیر سازمان امور مالیاتی از صورتهای مالی شرکتها استفاده می کنند لازم بذکر است که صورتهای مالی امری است که گزارش حسابرس مستقل را نیز می تواند به همراه داشته باشد تهیه صورتهای مالی بر اساس استانداردهای حسابداری و نمونه های ارائه شده آن از سوی سازمان حسابرسی می تواند ضمن شفاف سازی و افزایش قدرت تصمیم گیری برای استفاده کنندگان، دیدگاهی مناسب را به مدیران ارائه نماید. شرکت حسابداری

صورت های مالی تلفیقی نوعی از صورتهای مالی است که تهیه آن برای شرکت های گروه و هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری لازم و ضروری می باشد.صورتهای مالی تلفیقی نیز بر اساس استاندارد حسابداری و نمونه مخصوص به خود می باسیت تهیه گردد.خدمات مالی و حسابداری

تهیه صورتهای مالی در حسابداری

دراین مبحث باید گفت که “تهیه صورتهای مالی یک سازمان ارائه دهنده اطلاعات مالی، شرایط دارایی و بدهی های یک سازمان اقتصادی به صورت خلاصه و طبقه بندی می باشد.” هدف از تشکیل یک سازمان سود آوری، تامین مالی و فعالیت سرمایه گذاری می باشد.. صورت های مالی به صورت ترازنامه، صورت حساب سود و زیان، صورت گردش وجوه نقد، صورت سود و زیان جامع در یک دوره زمانی تعیین شده است. فرسان

ونرم افزار حسابداری با ایجاد یک الگو مناسب در راستای تهیه دقیق ترین و سریع ترین صورت مالی مطابق با استاندارد حسابداری مدیران و حسابداران را همراهی می کند. در نرم افزار حسابداری اطلاعات مورد نیاز برای صورت های مالی را از ریز اطلاعات ثبتی در قسمت های مختلف نرم افزار بدست می آورد و خطاهای احتمالی را تا حدودی کاهش می دهد و امکان تهیه گزارشات مالی میان دوره و پایان دوره را فراهم می کند.

صورتهای مالی و اهمیت آن

یکی از با اهمیت‌ترین و محبوب‌ترین دوره‌های حسابداری، آموزش تهیه ، تجزیه و تحلیل صورتهای مالی و تنظیم صورت جریان وجوه نقد است که نقش مهمی در توسعه کسب‌ و کار‌ها دارد و برای مدیران مشاغل اهمیت صورت‌‌ های مالی دقیق را نمی‌توان دست‌ کم گرفت. بنابراین طی این دوره کاربردی برای حسابداران جهت ارائه گزارشات مدیریتی در پایان هر دوره مالی امری بسیار مهم و حیاتی است.

واستفاده کنندگان از دوره تهیه صورتهای مالی و یادداشت های پیوست، درک جامعی از صورتهای مالی شرکتها، اقلام مهم آن و ارتباط انواع آن با یکدیگر را کسب خواهند نمود، این تحلیل حرفه‌ای می تواند مدیران و صاحبان سهام را در اتخاذ استراتژی های مناسب جهت هرگونه سرمایه گذاری یا تصمیم گیری به موقع و درست یاری کند.

هدف از تهیه صورتهای مالی چیست ؟

فرایند تجزیه و تحلیل صورتهای مالی به‌منظور اهداف تصمیم‌گیری و آگاهی از وضعیت مالی و سلامت کلی سازمان انجام می‌شود. در صورتهای مالی اطلاعات مالی را ثبت می‌گردد و از طریق تجزیه و تحلیل این اطلاعات ارزیابی می‌شوند تا به گزارشی مفید برای سرمایه‌گذاران، سهامداران، مدیران و سایر اشخاص ذی‌نفع تبدیل شود. اما نحوه تهیه صورتهای مالی بسته به نوع تحلیلی که انتخاب می‌کنید متفاوت است.

در آموزش حسابداری بازار کار، یکی از مهم‌ترین سرفصل‌ها، آموزش تجزیه و تحلیل صورتهای مالی محسوب می‌شود. صورت‌های مالی به‌عبارتی یک گزارش از فعالیت‌های شرکت‌ها و سازمان‌ها در یک بازه زمانی مشخص هستند. فعالیت‌هایی که یک شرکت در طول سه ماه، شش ماه، نه ماه یا دوازده ماه انجام شده، در صورت‌های مالی تنظیم می‌شود.

وبرای اینکه بتوان با نگاه کردن به آن‌ها اطلاعات مهمی را کسب کرد. در این بسته آموزشی می‌آموزید که سه نوع تحلیل صورتهای مالی وجود دارد، تحلیل افقی، تحلیل عمودی تجزیه و تحلیل نسبت. هر یک از این ابزارها به تصمیم‌گیرندگان اطلاعات خوبی درباره‌ی نحوه عملکرد شرکت می‌دهند.

آموزش صورتهای مالی

بدینگونه کسانیکه از آموزش تهیه صورتهای مالی،بهره می برند درک جامعی از صورتهای مالی شرکتها، اقلام مهم آن و ارتباط انواع صورتهای مالی با یکدیگر را کسب خواهند نمود، علاوه بر این می توانند تحلیلی جامع از وضعیت یک شرکت بر مبنای صورتهای مالی آن ارائه دهند. دراین زمان آنچه که هست یکی از انواع آموزش حسابداری کاربردی ، آموزش صورتهای مالی است که به افراد در بازار کار بسیار کمک کرده و نقش مهمی در کسب‌ و کار دارد. در هرگونه کسب ‌و کار و برای افرادی که آن را اداره می‌کنند اهمیت صورت‌‌ های مالی دقیق را نمی‌ توان دست‌ کم گرفت. بنابراین آموزش صورتهای مالی به بهترین نحو بسیار مهم است.

برخی از صورتهای مالی مهم که هنگام گذراندن دوره‌ی آموزش حسابداری کاربردی می آموزید و برای یک سازمان در هر مقیاس ضروری هستند عبارت‌اند از : صورت‌ حساب سود، ترازنامه، صورت‌ حساب حقوق صاحبان سهام، صورت‌ حساب جریان وجوه نقد و صورتحساب درآمد کل.اعدادی که از طریق این صورت‌‌های مالی آشکار می‌شوند نقش بزرگی در تصمیم‌گیری، استراتژی‌های برنامه‌ریزی، تعیین موفقیت، برآورد شکست‌ها و گفتن داستان شرکت به جهان بازی می‌کنند.

تهیه صورتهای مالی

وآموزش حسابداری به نحوی جامع و حرفه‌ ای برای شرکت‌ ها مهم است. اگرچه شرکت‌ ها سعی می‌کنند کسانی را برای کارهای حسابداری شرکت انتخاب کنند که از مهارت‌ و دانش فراوان برخوردار باشند ولی گاهی‌ اوقات با استفاده از آموزش حسابداری کاربردی (تهیه صورتهای مالی) حین کار تلاش می‌کنند آنها را با جدیدترین فرایندها، اطلاعات و نرم‌ افزارهای حسابداری برای هرچه بهتر انجام دادن فعالیت‌ های حسابداری شرکت تشویق کنند.